PO żąda upublicznienia informacji ws. działań w resorcie sprawiedliwości

Polska
PO żąda upublicznienia informacji ws. działań w resorcie sprawiedliwości
Polsat News

Platforma Obywatelska żąda upublicznienia informacji ws. „nielegalnych działań Ministerstwa Sprawiedliwości". Chodzi o opublikowane w ostatnich dniach w mediach informacje, według których pracownicy resortu mieli związek z akcją hejtu wymierzonego w niektórych sędziów.

Politycy PO powtórzyli także, że domagają się dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

 

- Opinię publiczną wczoraj obiegła informacja o tym, że pan minister Zbigniew Ziobro, prokurator generalny, nic nie wiedział o sprawie tzw. hejterki i grupy "Kasta", stworzonej przez pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości. Tymczasem wczoraj opinia publiczna dowiedziała się o tym, że na polecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach już w marcu tego roku został zajęty sprzęt elektroniczny pani Emilii - powiedział wiceszef PO Borys Budka na czwartkowej konferencji prasowej, zorganizowanej przed siedzibą katowickiej prokuratury.

 

Jak dodał, nośniki informatyczne zostały zajęte w związku z zawiadomieniem, złożonym przez jednego z sędziów - będących w tej słynnej grupie "Kasta".

 

- Rodzi się więc pytanie czy minister Zbigniew Ziobro nie skłamał wczoraj, mówiąc o tym, że to teraz, kilka dni temu, dowiedział się o tej sprawie – dodał poseł.

 

Taką sprawą powinna się zająć prokuratura rejonowa, a nie regionalna

 

Jak przekonywał, taką sprawą powinna się zająć prokuratura rejonowa, a nie regionalna. Według Budki, na nośnikach są m.in. dane dotyczące pracowników MS, - którzy byli w tej słynnej grupie.

 

- Stawiamy publicznie pytanie, czy to możliwe, żeby Zbigniew Ziobro, jako prokurator generalny, któremu m.in. podlega Prokuratura Regionalna w Katowicach, przez blisko pięć miesięcy nie miał żadnej wiedzy na temat tego, co znajduje się na nośnikach zajętych przez prokuraturę – powiedział wiceszef PO i przypomniał, że w tej sprawie występują bliscy współpracownicy ministra.

 

Platforma domaga się niezwłocznego podania do publicznej wiadomości wszystkich istotnych informacji, które ma w tej sprawie katowicka prokuratura, argumentując, że wymaga tego interes społeczny. Chodzi, jak mówił Budka, o ujawnienie, - ile osób zatrudnionych w MS było w słynnej hejterskiej grupie -  i ile osób - mogło prowadzić zorganizowaną akcję wymierzoną w obywateli, w sędziów i inne osoby i używali przy tym materiałów, które znajdują się w MS.

dc/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze