Oficjalnie: w jeziorze Kisajno znaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka

Polska

W jeziorze Kisajno płetwonurkowie odnaleźli ciało Piotra Woźniaka-Staraka. Jego tożsamość potwierdziła w czwartek prokuratura. Według wstępnych ustaleń policji, biznesmen i producent filmowy w nocy z soboty na niedzielę wypadł z motorówki. Woźniak-Starak był jednym z najbogatszych Polaków, prywatnie mężem Agnieszki Woźniak-Starak z domu Szulim.

- Identyfikacja potwierdziła, że w jeziorze Kisajno znaleziono ciało mężczyzny, który 18 sierpnia uczestniczył w wypadku i co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo - podał Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

 

Jak dodał, po przeprowadzeniu oględzin zewnętrznych, na zlecenie Prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w specjalistycznym Zakładzie Medycyny Sądowej. 

 

- Nie informujemy, kto dokonał identyfikacji zwłok, nie informujemy o miejscu, w którym zostało znalezione, o dokładnej lokalizacji - przekazał Polsat News Stodolny. Potwierdził, że odnaleźli je płetwonurkowie.

 

W czwartek rano wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński napisał na Twitterze, że "potwierdziły się najgorsze obawy, wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione".

- Na miejscu będą wykonywane czynności procesowe z udziałem policyjnych techników kryminalistycznych i prokuratora. Policja nie udziela bliższych informacji w tej sprawie - informowała rano Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

 

W poszukiwaniach użyto m.in. sonarów i robota do prac podwodnych

  

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP, ciało człowieka na dnie jeziora Kisajno odnalazła w czwartek ok. godz. 5 rano Grupa Specjalna Płetwonurków RP, która specjalizuje się w lokalizacji osób zaginionych i ofiar utonięć.

 

Od niedzieli powierzchnię, dno i brzegi jeziora przeszukiwali policyjni wodniacy, straż pożarna, ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni - wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, w tym sonary i robota do prac pod wodą. W akcji brała także udział m.in Grupa Specjalna Płetwonurków RP.

 

Poszukiwania milionera ruszyły w nocy z soboty na niedzielę. Jak informowała policja,  przed godz. 4 nad ranem odebrano zgłoszenie, że po jeziorze Kisajno pływa motorówka i może zakłócać spoczynek żeglarzy.

 

Funkcjonariusze i ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli na miejscu dryfującą łódź motorową, na pokładzie której nikogo nie było. Silnik nie pracował, być może skończyło się paliwo.

 

Kobieta odnaleziona na brzegu

 

W ocenie policjantów, rzeczy pozostawione na motorówce wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania, w trakcie których znaleziono na brzegu jeziora jedną z tych osób.

 

Asp. Iwona Chruścińska z policji w Giżycku mówiła wcześniej, że z relacji odnalezionej kobiety wynikało, że płynęła motorówką z 39-letnim mężczyzną i podczas wykonywania manewru skrętu obydwoje wypadli z niej do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu. Relacjonowała, że przepłynęła ok. stu metrów.

 

Policja poinformowała, że odnaleziona na brzegu 27-letnia mieszkanka Łodzi była w dobrym stanie.

 

Milioner, producent filmowy

 

Piotr Woźniak-Starak to syn z pierwszego małżeństwa Anny Woźniak-Starak.

 

Jerzy Starak, który usynowił Piotra kilka lat temu, to miliarder, pojawiający się na liście "100 najbogatszych Polaków" tygodnika "Wprost" od 1990 roku. Najwyżej, na 4 miejscu, znalazł się dwukrotnie w 1997 oraz 2001 roku. W 2015 r. miesięcznik "Forbes" szacował wartość aktywów Jerzego Staraka i jego żony na 3,3 mld zł.

 

Rodzina Staraków jest właścicielem największej polskiej firmy farmaceutycznej - Polpharmy oraz m.in. restauracji Belvedere przy warszawskich Łazienkach. Majątek rodzinny stanowią również liczne posiadłości, między innymi w Zakopanem, Konstancinie i na Mazurach.

 

"Bogowie", "Sztuka kochania" - filmy, które wyprodukował Woźniak-Starak

 

Piotr Woźniak-Starak założył własną firmę producencką Watchout, która zrealizowała w 2012 roku nagrodzony na Festiwalu Debiutów Filmowych w Koszalinie melodramat "Big Love" z Antonim Pawlickim i Aleksandrą Hamkało. Sprawozdania finansowe pokazują, że Watchout Studio w 2017 roku przyniosło ponad 27 mln zł przychodów, a zysk netto sięgnął 673 tys. zł.

 

Za największy sukces producencki Piotra Woźniaka-Staraka uważany jest film Łukasza Palkowskiego "Bogowie" z 2014 roku. Film opowiada historię życia i pracy profesora Zbigniewa Religi, znanego kardiologa. Obraz został w 2015 roku nagrodzony siedmioma Orłami, najważniejszymi nagrodami polskiej branży filmowej. Film "Bogowie" obejrzały ponad 2 miliony widzów. 

 

Kolejnym sukcesem okazał się film "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", który w 2017 roku wszedł na ekrany polskich kin. Obejrzało go wtedy ponad 1,1 mln widzów.

 

Następny film wyprodukowany przez Woźniaka-Staraka, thriller "Ukryta gra" ma wejść do kin w listopadzie 2019 roku. W obsadzie znalazł się m.in. znany z "Dnia Niepodległości" Bill Pullmann, Robert Więckiewicz czy Lotte Verbeek, która grała min. w "Rodzinie Borgiów". 

 

Woźniakowi-Starakowi rozgłos przyniosły także jego związki - m.in. z Alicją Bachledą-Curuś, a przede wszystkim z Agnieszką Szulim, znaną dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Para 27 sierpnia 2016 roku wzięła w Wenecji ślub. 

bas/prz/grz/wka/ polsatnews.pl, viva.pl, money.pl, flimweb.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie