Karuzela w kształcie swastyk w niemieckim parku rozrywki

Świat
Karuzela w kształcie swastyk w niemieckim parku rozrywki
YouTube/nu.nl

W parku rozrywki Tatzmania Löffingen w Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec uruchomiono pod koniec czerwca karuzelę "Eagle Flight". Jej dwa ramiona miały kształt swastyk. Po fali krytyki, która zalała media społecznościowe - karuzelę nazwano nawet "Holocoasterem" (połączenie słów "holocaust" i "rollercoaster") - dyrekcja parku postanowiła zamknąć atrakcję.

- Czynimy starania, by zmienić kształt atrakcji - zapewnił Rudiger Braun, dyrektor Tatzmania Löffingen, przekazując lokalnym mediom decyzję o zamknięciu karuzeli z dwoma obracającymi się ramionami w kształcie swastyk. 

 

Zapewnił, że dopiero po skorzystaniu z karuzeli zobaczył, że gondole w kształcie orłów obracając się przypominają dwie swastyki.  - Chcę przeprosić wszystkich ludzi, którzy czują się urażeni - powiedział.

 

"W samym parku nie zgłaszano żadnych skarg" 

 

Braun podkreślił, że choć "w samym parku nie zgłaszano żadnych skarg", to jednak kiedy w mediach społecznościowych nazwę atrakcję przemianowana z "Eagle Flight" na "Holocoaster" podjęto decyzję o jej przeprojektowaniu. 

 

Internauci mieli zastrzeżenia nie tylko do swastyk, ale także do wyglądu samych gondoli. Zdobiły je rzeźby głowy ptaka, który ich zdaniem przypominał nazistowskiego orła.

 

 

Park rozrywki Tatzmania Löffingen w Badenii-Wirtembergii jest rozbudowanym ogrodem zoologicznym. Oferuje możliwość podglądania na dużych wybiegach: lwów, wilków i surykatek, a także korzystania z rollercoasterów, karuzel oraz pokonywania "małpich gajów". 

grz/ml/ nu.nl, rtl.de
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie