Karabiny, swastyki i... rakieta powietrze-powietrze. Zatrzymano włoskich neonazistów

Świat

Włoska policja zatrzymała w Turynie trzy osoby i dużą ilość broni, w tym ważącą prawie 300 kg rakietę powietrze-powietrze Super 530F i najnowsze modele karabinów maszynowych. Wśród zatrzymanych jest były inspektor służb celnych i kandydat do włoskiego Senatu z ramienia skrajnie prawicowej partii Forza Nuova Fabio Del Bergolio.

Na ślad ekstremistów natrafiła specjalna sekcja włoskiej policji DIGOS śledząc włoskich neofaszystów, którzy walczyli podczas wojny w Donbasie. 

 

Rakietę produkcji francuskiej, która według włoskich mediów należała do Kataru, próbowali sprzedać za 470 tys. euro. Rakieta nie jest uzbrojona, jednak jest w pełni funkcjonalna - i może być bez problemu ponownie uzbrojona. 

 

Wśród zainteresowanych zakupem rakiety miał być "zagraniczny dyplomata", oczekiwał on jednak dokumentacji rakiety, co było problemem dla próbujących ją sprzedać ekstremistów. 

 

Del Bergolio został zatrzymany w swoim domu, gdzie miał m.in. 9 karabinów maszynowych, pistolet maszynowy, 3 strzelby, 7 pistoletów, 20 bagnetów, ponad 800 naboi i 300 różnych części broni. Miał też zabytkowe plakietki z czasów nazistowskich, m.in. z wizerunkiem swastyki.

 

AP
Włoska policja

 

Pozostałych dwóch mężczyzn zatrzymano w hangarze, w którym znajdowała się rakieta.

jm/grz/ polsatnews.pl, AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie