Jechał na jednym kole, wyprzedzał na zakazie. W minutę uzbierał 30 punktów i stracił prawo jazdy

Moto

Policjanci ze strzeleckiej drogówki nagrali 34-letniego kierowcę motocykla honda jadącego z Nakła w kierunku Izbicka (Opolszczyzna). Mężczyzna jechał na stojąco, bez trzymania kierownicy i na jednym kole oraz wyprzedzał na zakazie. Dodatkowo przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym - na liczniku miał ponad 100 km/h. W ciągu jednej minuty motocyklista uzbierał 30 punktów karnych.

Policjanci strzeleckiej drogówki, patrolując w ubiegłą sobotę drogę krajową nr 94 nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem dostrzegli motocyklistę, który jechał z Nakła w kierunku Izbicka na tylnym kole.


Funkcjonariusze ruszyli za motocyklistą. Kierowca jednośladu z pewnością nie przypuszczał, że jedzie za nim policyjny radiowóz i wciąż ignorował przepisy znacznie przekraczając dozwoloną prędkość.

 

Omijał wysepkę, jechał na stojąco i bez trzymania kierownicy 


Motocyklista podczas jazdy popełnił szereg wykroczeń, w tym: nie zastosował się do podwójnej linii ciągłej, omijał wysepkę z lewej strony, jechał na stojąco i bez trzymania kierownicy oraz przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym - na liczniku miał ponad 100 km/h.


Piratem drogowym okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo 34-latek został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie