Śląskie: sprawca śmiertelnego wypadku w Jaskrowie był pod wpływem amfetaminy. Został aresztowany

Polska
Śląskie: sprawca śmiertelnego wypadku w Jaskrowie był pod wpływem amfetaminy. Został aresztowany
Policja

26-latek, który w ubiegłym tygodniu spowodował śmiertelny wypadek drogowy w Jaskrowie, w powiecie częstochowskim, był pod wpływem amfetaminy. Mężczyzna został aresztowany – podała w poniedziałek częstochowska policja.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w minioną środę, kilka minut po godz. 16. Kierujący samochodem BMW 26-latek, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z fordem focusem, a następnie zderzył się czołowo z hondą. 67-letni pasażer tego ostatniego samochodu zmarł po przewiezieniu do szpitala.

 

Sprawca aresztowany na trzy miesiące

 

Okazało się, że sprawca wypadku był pod wpływem amfetaminy. Częstochowska prokuratura rejonowa przedstawiła 26-latkowi zarzut spowodowania wypadku i kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego, po czym skierowała do sądu wniosek o aresztowanie podejrzanego. Jak podała częstochowska komenda, w miniony weekend sąd aresztował sprawcę wypadku na trzy miesiące.

 

Jak przypomina policja, kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego jest równoznaczne z prowadzeniem w stanie nietrzeźwości - a co za tym idzie - konsekwencje prawne są takie same. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego pod wpływem amfetaminy mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie