Amstaff zamknięty w aucie przez 14 godzin. "Nie miał dostępu do wody, ciężko oddychał"

Polska
Amstaff zamknięty w aucie przez 14 godzin. "Nie miał dostępu do wody, ciężko oddychał"
Zdj. ilustracyjne, fot. Pixabay/Grizzlybear-se

14 godzin spędził w zamkniętym aucie pies rasy amstaff. Nie miał dostępu do wody, a na zewnątrz było prawie 30 stopni w cieniu. Uratowali go funkcjonariusze warszawskiej policji i Ekopatrolu straży miejskiej. Zwierzę trafiło do schroniska. Złożono już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osobę, która zamknęła psa w samochodzie.

Interwencja miała miejsce w niedzielę koło godz. 12. Strażnicy miejscy z Ekopatrolu otrzymali zgłoszenie o psie zamkniętym w srebrnym Volvo przy ul. Bohaterów Warszawy. Zgłaszający poinformował, że amstaff uwięziony był w aucie od godz. 22 w sobotę.

 

Funkcjonariusze przekazali, że pies nie miał dostępu do wody i ciężko oddychał, a szyba uchylona była na zaledwie 1 centymetr. Na dworze panował upał.

 

Temperatura sięgała 27 stopni Celsjusza w cieniu w związku, z czym temperatura wewnątrz auta mogła wynosić kilkadziesiąt stopni. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia psa strażnicy powiadomili patrol policji i wspólnymi siłami uwolnili zwierzę.

 

Zawiadomiono o możliwości popełnienia przestępstwa

 

- Dzięki temu, że szyba była lekko opuszczona udało się otworzyć okno i uwolnić psa. Podano mu wodę i umieszczono w klimatyzowanym pomieszczeniu - poinformował Jerzy Jabraszko z warszawskiego referatu straży miejskiej.

 

Pies przewieziony został do schroniska na Paluchu, które poinformowało w poniedziałek, że stan psa jest dobry i nic nie wskazuje na to, by ktoś się nad nim wcześniej znęcał.

 

- Pomimo braku tablic rejestracyjnych strażnikom udało się ustalić adres właściciela, ale niestety nikogo tam nie zastano - zaznaczył Jabraszko. Sprawa został przekazana policji, a funkcjonariusze SM złożyli zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie