29-latek oskarżony o usiłowanie zabójstwa mężczyzny. Nakrył go ze swoją żoną

Polska
29-latek oskarżony o usiłowanie zabójstwa mężczyzny. Nakrył go ze swoją żoną
policja

- 29-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego został oskarżony o usiłowanie zabójstwa mężczyzny, którego zastał w domu w niedwuznacznej sytuacji ze swą żoną – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Akt oskarżenia trafił do sądu.

29-latek z jednej z miejscowości w powiecie kępińskim (wielkopolskie) na stale pracował za granicą. W styczniu 2019 r. wrócił do domu niespodziewanie, nie informując wcześniej żony o zmianie planów. W domu zastał kobietę z obcym mężczyzną w niedwuznacznej sytuacji. Miał chwycić za nóż i rzucić się na nieproszonego gościa.

 

Ugodził mężczyznę nożem w plecy

 

- Prokurator zarzucił mężczyźnie, że działając w zamiarze bezpośrednim, usiłował pozbawić życia pokrzywdzonego w ten sposób, że ugodził go nożem w plecy, powodując obrażenia ciała w postaci rany kłutej, co skutkowało powstaniem ciężkiej choroby realnie zagrażającej życiu. Następnie uderzał pokrzywdzonego pięściami. Napastnika odciągnęli świadkowie zdarzenia – powiedział prokurator Maciej Meler.

 

W ramach postpowania mężczyzna został oskarżony też o kierowanie pod adresem pokrzywdzonego gróźb i uszkodzenia jego samochodu.

Oskarżony nie przyznaje się do zarzutu usiłowania zabójstwa, bo, jak twierdzi, niewiele pamięta z tamtego dnia.

 

- Celem weryfikacji stanu psychicznego oskarżonego w sprawie powołano biegłych, którzy stwierdzili, że sprawca działał umyślnie i w sposób zaplanowany – powiedział prokurator.

 

Mężczyźnie grozi dożywocie.

las/luq/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze