24-letni "snajper" z wiatrówką strzelał do mężczyzny siedzącego na ławce

Polska
24-letni "snajper" z wiatrówką strzelał do mężczyzny siedzącego na ławce
KPP w Mińsku Mazowieckim

- Policjanci z Mińska Mazowieckiego zatrzymali 24-latka, który strzelał z wiatrówki do młodego mężczyzny siedzącego na ławce. Strzelec był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 0,8 promila alkoholu - poinformował w poniedziałek oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim starszy aspirant Marcin Zagórski.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Wyszyńskiego w Mińsku Mazowieckim.

 

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że ktoś strzela tam z okna bloku, prawdopodobnie z wiatrówki, do młodego mężczyzny, który siedzi na ławce. Funkcjonariusze bardzo szybko zlokalizowali mieszkanie, z którego padły strzały. Okazało się, że wynajmuje je 24-latek.

 

Policjanci znaleźli również kastet

 

Funkcjonariusze natknęli się na niego na klatce schodowej. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 0,8 promila alkoholu.

 

W wynajmowanym przez niego mieszkaniu mundurowi znaleźli wiatrówkę wraz z magazynkiem i pudełkiem śrutu. - Ponadto funkcjonariusze sprawdzili, co posiada przy sobie 24-latek. W jego odzieży znaleźli kastet, który także trafił do depozytu - przekazał oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim starszy aspirant Marcin Zagórski.

 

Jak poinformował 24-latek nie podał powodów swojego zachowania. Odpowie teraz za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia osoby, za, co grozi do 5 lat więzienia.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze