Strzelał do 1,5-rocznej kotki z wiatrówki. Grozi mu do 5 lat więzienia

Polska
Strzelał do 1,5-rocznej kotki z wiatrówki. Grozi mu do 5 lat więzienia
pixabay/Bru-nO; Zdj. ilustracyjne

Do Sądu Rejonowego w Giżycku na Mazurach wpłynął akt oskarżenia przeciwko Pawłowi S., podejrzanemu o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem. Według policji 38-latek kilkukrotnie postrzelił zwierzę z wiatrówki.

Akt oskarżenia w tej sprawie przesłała do giżyckiego sądu rejonowego miejscowa komenda policji. Paweł S. został oskarżony o znęcenie się ze szczególnym okrucieństwem nad 1,5-roczną kotką. Do przestępstwa doszło pod koniec marca w okolicach Rynu.

 

Według śledczych, w zamkniętym garażu podejrzany wielokrotnie strzelał do zwierzęcia z pneumatycznej wiatrówki, trafiając je trzykrotnie śrutem w głowę i dwukrotnie w tułów. Kotka została odratowana, ale weterynarzom nie udało się usunąć dwóch śrucin, które utkwiły w jej głowie.

 

Przyznał się do winy

 

Policja ustaliła i zatrzymała podejrzanego dwa dni po zawiadomieniu o przestępstwie, które złożyło giżyckie stowarzyszenie "Brat Kot". Mężczyzna przyznał się do winy. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

 

Jak poinformował w piątek rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, na 25 czerwca Sąd Rejonowy w Giżycku wyznaczył termin rozprawy w tej sprawie.

 

Pawłowi S. za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem grozi do 5 lat więzienia i 10-letni zakaz posiadania zwierząt.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie