Małżeństwo podejrzane o czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Grupa przestępcza rozbita [WIDEO]

Polska

Funkcjonariusze CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o czerpanie korzyści z cudzego nierządu – poinformowała rzecznik prasowy CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. W trakcie działań zatrzymano sześć osób, cztery z nich zostały tymczasowo aresztowane.

Do zatrzymań doszło w ostatni weekend na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W działaniach brali udział funkcjonariusze z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, wsparci policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie.

 

Podejrzani "zaskoczeni" bez szans na "reakcję"

 

W akcji uczestniczyli także funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wszystkie z sześciu zatrzymanych osób usłyszały już zarzuty. Na wniosek prokuratury cztery osoby zostały przez sąd tymczasowo aresztowane.

 

CBŚP

 

- Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie tej grupy zajmowali się m.in. werbowaniem kobiet do świadczenia usług seksualnych w agencji towarzyskiej w okolicach Warszawy, czerpiąc z tego zyski. Wśród zatrzymanych jest Olena J., Piotr J. i Wiesław G., którym przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Z zebranego materiału wynika, że to właśnie te osoby organizowały "biznes", wydawały polecenia innym, rozliczając ich z zadań i utargu – poinformowała rzecznik prasowy CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

 

Rzecznik podkreśliła, że akcja została przeprowadzona "błyskawicznie", co "całkowicie zaskoczyło podejrzanych, nie dając im żadnych szans na reakcję".

 

Jak informuje CBŚP, w kilkusetmetrowej willi obok Polek pracowały kobiety z państw Europy Wschodniej. Według ustaleń policji klienci za świadczone usługi mieli płacić jednorazowo nawet po kilkanaście tysięcy złotych. Zyski prowadzących agencję sięgały setek tysięcy złotych miesięcznie.

 

CBŚP

 

Zabezpieczono biżuterię i ok. 70 tys. na poczet kar

 

"Prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kwalifikowane z art. 258 par. 1 Kodeksu karnego oraz czerpania korzyści z nierządu, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Ponadto trzem zatrzymanym przedstawiono zarzut kierowania tą grupą, kwalifikowane z art. 258 par. 3 kk." – poinformowała Prokuratura Krajowa.

 

Prokuratura Krajowa zaznaczyła również, że "z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec czterech podejrzanych wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania". Sąd zgodził się z tą argumentacją.

 

CBŚP

 

CBŚP

 

Z kolei Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało, że śledztwo w tej sprawie znajduje się w początkowej fazie. Obecnie "ustalane są dokładnie szczegóły procederu, m.in. od kiedy agencja działała oraz kto współpracował z rozbitą grupą". CBŚP ustala także należący do podejrzanych majątek "w celu pozbawienia ich mienia zgromadzonego w trakcie prowadzenia niezgodnej z prawem działalności".

 

Podkreślono również, że podczas prowadzonych czynności zabezpieczono na poczet przyszłych kar m.in. biżuterię i około 70 tys. zł.

 

Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie