Nastolatki strzeliły z wiatrówki w twarz kobiety. Usłyszały zarzuty

Polska
Nastolatki strzeliły z wiatrówki w twarz kobiety. Usłyszały zarzuty
Pixabay/Bru-nO

Zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa zdrowia i życia usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy w sobotę w Drawsku Pomorskim (woj. zachodniopomorskie), strzelając z wiatrówki do puszek, ranili w twarz kobietę. Jeden z nich został przewieziony do policyjnej izby dziecka.

Dwaj szesnastolatkowie w sobotę rano strzelali z broni pneumatycznej (wiatrówki) do puszek i butelek. - Śrut ranił w twarz przechodzącą kilkadziesiąt metrów dalej 79-letnią kobietę - powiedział asp. Karol Cieślik z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim.

 

Nastolatkowie wyrzucili broń i uciekli z miejsca zdarzenia. Jeden z nich został zatrzymany i decyzją sądu w Drawsku przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka w Szczecinie - był już poszukiwany po ucieczce z ośrodka wychowawczego. Podczas przesłuchania przyznał się, że wraz z kolegą strzelali z wiatrówki.

 

Chłopcy nie chcieli strzelać do ludzi

 

Drugi szesnastolatek także został zatrzymany. Sąd nie zdecydował o umieszczeniu go w izbie dziecka.

 

Obaj usłyszeli zarzut: wspólnie i w porozumieniu mieli sprowadzić niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia. Według informacji policji, chłopcy nie wiedzieli, który z nich ranił kobietę; nie mieli też zamiaru strzelać do ludzi.

 

Zraniona kobieta została przewieziona do szpitala w Szczecinie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

wka/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie