Warszawa: strzelali do siebie z wiatrówki "dla zabawy". Uszkodzili auta

Polska
Warszawa: strzelali do siebie z wiatrówki "dla zabawy". Uszkodzili auta
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę wieczorem strażnicy miejscy na Targówku zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o strzelanie z wiatrówki do samochodów. Okazało się, że zatrzymani mężczyźni byli nietrzeźwi i strzelali do siebie "dla zabawy".

W niedzielę po godz. 23 straż miejska dostała zgłoszenie o dewastacji samochodów przy ul. Łojewskiej na warszawskim Targówku. Mieszkanka osiedla była zaniepokojona grupą osób, które biegały wokół samochodów.

 

- Na miejscu patrol zastał trzech mężczyzn, przebywających w pobliżu uszkodzonych pojazdów. Strażnicy znaleźli wiatrówkę i pojemniki ze śrutem, porzucone na widok patrolu pod jednym z pojazdów - poinformował Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej.

 

Funkcjonariusze policji, którzy przyjechali na miejsce przed godz. 1 w nocy, zabrali sprawców zdarzenia do wyjaśnienia.

 

- Okazało się, że wszyscy trzej zatrzymani byli nietrzeźwi. Dwóch to 25-latkowie, jeden ma 20 lat. Uszkodzili pięć zaparkowanych aut. Właściciele trzech pojazdów złożyli zawiadomienie - poinformowała podkom. Paulina Onyszko z policji na Targówku.

 

Ze wstępnych informacji policji wynika, że mężczyźni strzelali do siebie "dla zabawy" i chowając się za autami, uszkodzili ich karoserie.

Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę i dwa pudełka z nabojami. W poniedziałek wieczorem mężczyźni maja być przesłuchani. We wtorek prawdopodobnie usłyszą zarzuty

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie