Zadzwonił pod 112 i zmyślił, że go porwano. Gdy policja go znalazła, wytłumaczył się narkotykami

Polska
Zadzwonił pod 112 i zmyślił, że go porwano. Gdy policja go znalazła, wytłumaczył się narkotykami
Polsat News

Młody mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 informując, że został porwany i jest przetrzymywany gdzieś w Radomsku (woj. łódzkie). W związku z informacją policja podjęła odpowiednie działania. Okazało się, że 21-latek wymyślił całą historię. Teraz odpowie przed sądem.

- W nocy z soboty na niedzielę, młody mężczyzna powiadomił telefonicznie, że został porwany i jest przetrzymywany gdzieś w Radomsku przy ul. Brzeźnickiej. W trakcie rozmowy z operatorem nr 112 rozłączył się twierdząc, że nie może dalej rozmawiać. Po zakończonej rozmowie wyłączył telefon - mówił Wojciech Auguścik z radomszczańskiej policji.

 

Poinformował policję, że jest przewożony miejskim autobusem

 

W związku z taką informacją policjanci podjęli wiele czynności. - W ciągu kilku godzin ustalili, że osobą dzwoniącą był 21-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego, który przebywa w Radomsku w delegacji - dodał.

 

Nawiązano kontakt z pracodawcą oraz rodziną mężczyzny, od których uzyskano informacje, że w nocy 21-latek przesyłał im tzw. "zrzuty ekranu" ze swojego telefonu komórkowego z danymi GPS bez żadnej treści.

 

W niedzielę rano ponownie skontaktował się telefonicznie na numer alarmowy 112 informując, że został porwany i obecnie jest przewożony autobusem komunikacji miejskiej w Częstochowie, a także podając numer linii. 

 

Powiedział policji, że zażył dużą ilość narkotyków

 

Policjanci z Częstochowy zlokalizowali autobus. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że jednym z pasażerów jest poszukiwany przez radomszczańską policję mężczyzna. Zachowywał się bardzo nerwowo. Poinformował policjantów, że zażywał duże ilości narkotyków, lecz nic nie pamięta. Trafił do szpitala, gdzie obecnie przebywa.

 

Według policji wszystko wskazuje na to, że porwanie nie miało miejsca. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny. Policja będzie wnioskować o pokrycie przez sprawcę kosztów prowadzonych działań.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie