Prezes PiS dostał hełm od strażaków i... zażartował z rozmiarów swojej głowy

Polska

- Jako PiS uznajemy, że Polacy to wspólnota i wszyscy w tej wspólnocie muszą mieć równe prawa; naszym dążeniem jest doprowadzenie do tego, by każdy, niezależnie od tego, gdzie mieszka miał równe szanse i równe możliwości - mówił Jarosław Kaczyński podczas pikniku w Zbuczynie (woj. mazowieckie). Po przemówieniu prezes PiS otrzymał "hełm lidera" od miejscowych strażaków.

Prezes PiS podkreślał, że rolnicy zmagają się zarówno z naturą, jak i cenami ich produktów.

 

- Jest także niebezpieczeństwo i trudność zupełnie innego rodzaju - otóż w Polsce są tacy i oni przez wiele lat rządzili, ostatnio przez 8 lat, którzy wyznają starą koncepcję, zrodzoną jeszcze w Związku Sowieckim - że rozwój powinien odbywać się kosztem wsi (...) istota jest taka, że rozwijać się mają wielkie miasta, a mniejsze, w szczególności wieś, ma płacić i czekać, aż przyjdzie taki moment, że ten rozwój się rozszerzy - mówił Kaczyński.

 

"Zabierano miejsca pracy, tym, którzy nie są rolnikami, ale mieszkają na wsi"

 

Prezes PiS mówił, że w latach 2007-2015 dochodziło do prywatyzacji mleczarni "bez planu", likwidacji połączeń komunikacyjnych, komisariatów policji. - Zabierano miejsca pracy, tym, którzy nie są rolnikami, ale mieszkają na wsi, krótko mówiąc - bardzo wsi szkodzono" - powiedział Kaczyński.

 

- PiS taką politykę odrzuciło, zdecydowanie i jednoznacznie. Dlaczego ją odrzuciło? Dlatego że uznajemy, my, członkowie, działacze PiS, że Polacy to wspólnota i w tej wspólnocie wszyscy muszą mieć równe prawa, także ekonomiczne i że naszym dążeniem musi być doprowadzenie do tego, by każdy, niezależnie od tego, gdzie mieszka, miał równe szanse, równy poziom życia, równe możliwości dla siebie, swoich dzieci, równe możliwości awansu i w tym kierunku idziemy - zapewniał prezes PiS. 

 

7 września nowy program rolny PiS

 

Kaczyński zaznaczył, że w programie rolnym PiS będą takie elementy, jak czyste powietrze, mój prąd, program kanalizacyjno-wodociągowy, wapnowanie gleb, utylizacja azbestu i zbieranie folii porolniczej.

 

- Te wszystkie działania mają dalej poprawiać sytuację na wsi - mówił.

 

Przypomniał, że wprowadzono już nowe regulacje dotyczące ubezpieczeń znacznie stabilizujące sytuację rolników.

 

- Mamy 500 zł od krowy i 100 zł od świni - ten program jest realizowany i będzie na niego więcej pieniędzy niż początkowo sądziliśmy - zapowiedział, zaznaczając, że dzieje się tak dzięki staraniom ministra rolnictwa Krzysztofa Ardanowskiego.

 

- To wszystko będzie kontynuowane - zapewnił.

 

- 7 września będziecie państwo mogli usłyszeć, jaki jest nowy program rolny PiS - zapowiedział lider ugrupowania.

 

Prezes PiS podkreślił, że w transferach na politykę społeczną PiS przeznaczył na ten cel dodatkowo 80 mld zł. Zaznaczył, że prawie 50 proc. tych pieniędzy - w formie programów 500 plus, czy podwyżkach świadczeń emerytalnych trafiło na wieś.

 

- To wszystko będzie kontynuowane i rozwijane - zapewnił. - Te wszystkie działania mają dalej poprawiać sytuację na wsi – zaznaczył.

 

"Trzeba pójść na wybory i głosować"

 

Kaczyński zwrócił też uwagę, że prezydent Andrzej Duda wyznaczył termin wyborów parlamentarnych na 13 października. - To jest dzień decyzji, w którą stronę pójdzie Polska, czy tę zrównoważonego rozwoju, wspólnoty, równych praw Polaków czy w tę, w którą szła przedtem - mówił. Prosił jednocześnie o udział w wyborach i wsparcie tego dnia. - To jest niezwykle ważne byśmy wygrali w sposób przekonywujący – mówił.

 

Jak stwierdził, jesienne wybory parlamentarne będą dużo ważniejsze niż wybory europejskie. - Trzeba na nie pójść i trzeba głosować. Nie wiem jeszcze, na którą listę, bo jeszcze nie było głosowania, ale na listę Prawa i Sprawiedliwości - Zjednoczonej Prawicy - podkreślił.

 

- Trzynastka tym razem musi być szczęśliwa, (...) przypominam - szczęśliwa trzynastka - dla Polski, dla polskiej wsi, i dla Prawa i Sprawiedliwości - mówił Jarosław Kaczyński do uczestników pikniku.

 

Przypomniał, że tylko w przypadku wygranej przez PiS wyborów jest możliwe i realne utrzymanie programów dla wsi i transferów socjalnych.

 

- My przecież popieramy polską wieś nie tylko dlatego, że uważamy, iż każdy Polak musi mieć realnie równe prawa, a nie tylko te zapisane w Konstytucji, ale dlatego, że wiemy, iż wieś jest źródłem wartości, że polskość wyrosła ze wsi - stwierdził.

 

- I dlatego wspieramy koła gospodyń wiejskich, wspieramy ochotnicze straże pożarne. Wspieramy, dlatego że to są takie autentyczne ruchy społeczne na wsi i chcemy, żeby tych ruchów było jak najwięcej, żeby były jak najsilniejsze - mówił lider PiS.

 

Prezent od strażaków

 

Po przemówieniu Jarosław Kaczyński dostał w prezencie od miejscowych strażaków-ochotników "hełm lidera". 

 

- Dziękuję bardzo. Proszę państwa, nie zaryzykuję nałożenia, bo ja mam strasznie dużą głowę, mimo że sam jestem mały - powiedział prezes PiS po odebraniu prezentu. 

 

   

 

Po chwili jednak dodał, że "może spróbuje" i nałożył hełm na głowę, po czym otrzymał brawa od uczestników pikniku.

luq/bas/ Polsat News, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie