Palestyńczyk strzelał do izraelskich żołnierzy. "Został zneutralizowany"

Świat
Palestyńczyk strzelał do izraelskich żołnierzy. "Został zneutralizowany"
PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Palestyńczyk, który w niedzielę otworzył ogień do izraelskich żołnierzy na granicy Strefy Gazy i Izraela, został przez nich zastrzelony - podała izraelska armia. Dodała, że mężczyzna został przez nią "zneutralizowany". Lokalne ministerstwo zdrowia podległe kontrolującemu Strefę Gazy islamistycznemu Hamasowi, potwierdziło śmierć 26-latka.

Do podobnego incydentu doszło w sobotę, gdy czterech uzbrojonych Palestyńczyków usiłujących przekroczyć granicę ze Strefy Gazy do Izraela zostało zabitych przez izraelskich żołnierzy.

 

Od marca 2008 r. terytorium Strefy Gazy w rejonie wzdłuż izraelskiego ogrodzenia granicznego, jest sceną cotygodniowych protestów, którym zwykle towarzyszy przemoc.

 

Przez 10 lat w izraelskich ostrzałach zginęło ponad 300 Palestyńczyków 

 

Demonstranci domagają się w szczególności zniesienia ścisłej izraelskiej blokady nałożonej na Strefę ponad 10 lat temu.

 

Od tego czasu co najmniej 302 Palestyńczyków zginęło w wyniku izraelskiego ostrzału w Gazie, przy czym w zdecydowanej większości dochodziło do tego podczas starć, które zwykle wywiązują się w czasie demonstracji wzdłuż granicy.

 

Inni Palestyńczycy zginęli w wyniku izraelskich ataków w odwecie za wrogie działania dokonywane z terytorium tej palestyńskiej enklawy.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie