W czwartek utonęły trzy osoby, w tym 15-latek. Od początku kwietnia odnotowano 258 utonięć

Polska
W czwartek utonęły trzy osoby, w tym 15-latek. Od początku kwietnia odnotowano 258 utonięć
Polsat News

W czwartek utonęły kolejne trzy osoby - poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. Oznacza to, że od 1 sierpnia w ten sposób zginęło dziewięć osób, od początku czerwca - 199, a od kwietnia - 258.

Jak poinformowała Anna Adamkiewicz z RCB, do wypadków doszło w województwie lubelskim, śląskim i zachodniopomorskim. Na Śląsku ofiarą był 15-letni chłopiec, w dwóch pozostałych przypadkach utonęli mężczyźni po 60 roku życia.

 

Zastępca dyrektora RCB przypomniał, że zostały jeszcze trzy tygodnie wakacji, w czasie których należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

 

 

RCB przestrzega, by nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu i po środkach odurzających, ani nie skakać do wody w nieznanych miejscach. Pływać można tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Nie należy wypływać na materacu daleko od brzegu, ani pływać bezpośrednio po zjedzeniu posiłku. Należy stosować się do poleceń ratowników oraz pamiętać o założeniu kapoka na łódce, kajaku i rowerze wodnym.

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze