63-latek utonął, ratując żonę. Wypadek na Jeziorze Rajgrodzkim

Polska

Na Jeziorze Rajgrodzkim (woj. podlaskie) przewróciła się łódź, z której wypadło małżeństwo. Mężczyźnie udało się uratować żonę, którą dzięki niemu wciągnął na swoją łódkę inny wędkarz. 63-letni mężczyzna zasłabł i zmarł. Nie wiadomo, dlaczego doszło do wywrotki. Policja ustaliła, że oboje małżonkowie nie mieli na sobie kamizelek wypornościowych.

W poniedziałek około 18 na Jeziorze Rajgrodzkim przewróciła się łódź, z której do wody wpadło małżeństwo. Na początku w gorszej sytuacji miała znaleźć się kobieta, dlatego 63-letni mężczyzna próbował ratować żonę, holując ją w stronę brzegu.

 

Uratował żonę, sam zmarł

 

- Mężczyźnie udało się dopłynąć z żoną do miejsca, gdzie kobieta czuła już grunt pod nogami. Wtedy podpłynął do nich wędkarz, który wciągnął na swoją łódkę kobietę i razem wciągnęli jej męża. Już na łódce rozpoczęli czynności ratownicze ponieważ 63-latek stracił przytomność - powiedziała polsatnews.pl sierżant sztabowy Sylwia Gosiewska z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

 

Na brzegu, przez kilkadziesiąt minut uratować mężczyznę próbowali ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz strażacy, ale niestety nie udało się przywrócić mu czynności życiowych. 

 

   

 

Jezioro jest strefą ciszy

 

Według świadków, małżeństwo z Grajewa przyjeżdżało nad Jezioro Rajgrodzkie od wielu lat.

 

Jezioro jest strefą ciszy, dlatego nie można używać na nim łodzi motorowych.

 

W tej chwili nie są znane przyczyny wywrócenia się łodzi. Szczegółowe okoliczności wypadku będzie wyjaśniała policja.

 

dc/hlk/ac/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie