Prowadził mężczyznę na łańcuchu po ulicach Głogowa

Polska
Prowadził mężczyznę na łańcuchu po ulicach Głogowa
policja głogowska

Policjanci w trakcie nocnego patrolowania ulicy na jednym z głogowskich (woj. dolnośląskie) osiedli zatrzymali mężczyznę, który prowadził przywiązanego do łańcucha 22-latka. Mężczyzna tłumaczył, że został przez niego oszukany i postanowił zatrzymać sprawcę przy sobie. Funkcjonariusze ujawnili przy nich narkotyki.

Policjanci z wydziału prewencji pełniąc nocną służbę zwrócili uwagę na niecodzienne zachowanie dwóch mężczyzn. 22-latek siedział na chodniku, a obok niego stał 33-letni mężczyzna. W ręku trzymał linkę alpinistyczną, do której przypiął 22-latka z założonym na szyję łańcuchem spiętym kłódką.

 

głogowska policja

 

 

Wierzył, że sytuacja zaraz się uspokoi

 

33-latek tłumaczył, że wcześniej został oszukany, dlatego postanowił zatrzymać oszusta. Gdy na miejscu pojawili się policjanci, 22-latek nie stawiał oporu ani nie wołał o pomoc. Twierdził, że mimo działania wbrew jego woli, nie wyrywał się i wykonywał wszystkie polecenia wierząc, że sytuacja zaraz się uspokoi.

 

Jak informuje głogowska policja, incydent związany jest z wynajęciem mieszkania, za które 33-latek wpłacił już zaliczkę, ale nie otrzymał kluczy. Policjanci przy zatrzymanych znaleźli również narkotyki.

 

głogowska policja

 

 

33-latkowi grozi do 5 lat więzienia. Drugi z mężczyzn odpowie za posiadanie narkotyków.

msl/ml/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze