Nieoficjalnie: Kukiz, Tyszka, Ścigaj, Sachajko, Szramka "jedynkami" Kukiz’15 na listach PSL

Polska
Nieoficjalnie: Kukiz, Tyszka, Ścigaj, Sachajko, Szramka "jedynkami" Kukiz’15 na listach PSL
Polsat News

Lider Kukiz’15 Paweł Kukiz, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, wiceszefowa Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj, poseł Jarosław Sachajko i poseł Paweł Szramka mają być "jedynkami" na listach PSL-Koalicja Polska - wynika z informacji PAP.

W czwartek liderzy Kukiz’15 Paweł Kukiz i PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Kandydaci Kukiz’15 będą startować z list komitetu PSL-Koalicja Polska.

 

Nawet 10-11 "jedynek" Kukiz'15

 

Z informacji PAP wynika, że politycy Kukiz’15 mogą otrzymać nawet 10-11 "jedynek" na listach PSL.

 

Jak poinformował w czwartek rzecznik opolskich struktur PSL Marcin Oszońca lider Kukiz’15 Paweł Kukiz będzie "jedynką" na liście wyborczej w woj. opolskim. Natomiast na trzecim miejscu listy o reelekcję będzie walczył poseł Paweł Grabowski (Kukiz’15).

 

Oprócz lidera Kukiz'15 "jedynką" na liście w Rzeszowie ma być wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15 Stanisław Tyszka. Z kolei wiceszefowa klubu Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj ma otwierać listę w Krakowie. Jak wcześniej pisaliśmy, pierwsze miejsce w Krakowie na listach PSL-KP miało należeć do przewodniczącej UED Elżbiety Bińczyckiej.

 

Z informacji PAP wynika też, że jedynkami Kukiz’15 z list PSL-KP mają być: w Toruniu poseł Paweł Szramka, w Koszalinie poseł Stefan Romecki, w Koninie młody poseł, który niegdyś był w PiS Łukasz Rzepecki, w Gdańsku lub w Elblągu poseł Andrzej Kobylarz, a w okręgu chrzanowskim poseł Józef Brynkus. Niewykluczone, że "jedynki" na liście ludowców otrzymają również posłowie Robert Mordak i Maciej Masłowski.

 

Z informacji PAP wynika również, że poseł Grzegorz Długi, który miał startować z Katowic, prawdopodobnie nie będzie startował w tych wyborach.

 

"Jedynki" PSL

 

Jeśli chodzi samych o polityków PSL, prezes tej partii Władysław Kosiniak-Kamysz ma być "jedynką" w Tarnowie. W Siedlcach "jedynką" ma być b. minister rolnictwa Marek Sawicki, a w Radomiu - Mirosław Maliszewski. "Jedynką" ludowców w wyborach do Sejmu w okręgu płockim będzie sekretarz Stronnictwa, poseł Piotr Zgorzelski. Z Płocka do Senatu miałby zaś kandydować były premier i były prezes PSL Waldemar Pawlak.

 

Wiceprezes PSL Urszula Pasławska ma być "jedynką" w Olsztynie. W Białymstoku listy otwierać ma lider tamtejszych struktur PSL Stefan Krajewski. Wszystko wskazuje na to, że w Sieradzu numerem jeden będzie poseł Paweł Bejda, a w Piotrkowie Trybunalskim szef zarządu województwa łódzkiego i wiceszef PSL Dariusz Klimczak.

 

W Wielkopolsce listę w Kaliszu ma otworzyć były europoseł PSL Andrzej Grzyb, a poseł Krzysztof Paszyk prawdopodobnie będzie "jedynką" w Pile. W świętokrzyskim listy PSL-KP ma otwierać inny były europoseł Czesław Siekierski.

 

W Bydgoszczy prawdopodobnie listę otworzy poseł Zbigniew Sosnowski, a w Toruniu Dariusz Kurzawa.

 

Ponadto listy PSL-KP mają w niektórych okręgach otwierać kandydaci UED. Jacek Protasiewicz ma być "jedynką" we Wrocławiu, w jednym z okręgów podwarszawskich do Senatu będzie startował Michał Kamiński. Z kolei Michał Mazowiecki ma być drugi w stolicy, za Władysławem Teofilem Bartoszewskim, albo otwierać listy w okręgu podwarszawskim.

 

Swoje pełne listy PSL-KP ma ogłosić podczas konwencji 17 sierpnia br.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie