"Maczeta" uratował dziecko z rozbitego auta. Aktor ma przesłanie dla kierowców

Świat
"Maczeta" uratował dziecko z rozbitego auta. Aktor ma przesłanie dla kierowców
Commons Wikimedia/Jason McELweenie/CC BY 2.0

Holywoodzki aktor Danny Trejo został okrzyknięty bohaterem, po tym jak pomógł uratować dziecko z rozbitego po dachowaniu auta. Gwiazda m.in. takich filmów, jak "Maczeta" i "Desperado", był świadkiem wypadku na jednej z ulic Los Angeles. Jego błyskawiczna reakcja prawdopodobnie zapobiegła tragedii.

75-letni aktor spacerował w środę po dzielnicy Sylmar, gdy nagle jeden z kierowców wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i z impetem uderzył w inny samochód. Drugie auto, którym podróżowała matka z małym dzieckiem, dachowało.

 

"Udało się jej przecisnąć do środka i odpiąć pas"

 

Trejo natychmiast podbiegł do rozbitego auta i sam próbował wydostać dziecko ze środka. Nie był jednak w stanie wypiąć go z pasów. Z pomocą przyszła Monica Jackson, świadek zdarzenia, której udało się przecisnąć do środka pojazdu i odpiąć pas. Po chwili Trejo wyciągnął malca z wraku.

 

Wywiad z aktorem przeprowadzony przez dziennikarkę stacji abc7 pojawił się na instagramowym koncie gwiazdy. Trejo opisał w nim szczegóły zdarzenia, a także poprosił kierowców, by zawsze uważali podczas jazdy samochodem. Materiał wideo wyświetlono już ponad 200 tys. razy.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

I helped rescue a baby after driver ran red light, causing 2-car crash in Sylmar . . . #dannytrejo #sylmar #ktla #abc7

A post shared by Danny Trejo (@officialdannytrejo) on

 

Policja potwierdziła amerykańskim mediom, że Trejo był obecny na miejscu zdarzenia. Według lokalnej stacji telewizyjnej KABC-TV w wypadku nikt nie został poważnie ranny, jednak trzy osoby musiały zostać zabrane do szpitala na dodatkowe badania.

bas/luq/ BBC, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie