Kierownictwo PiS obradowało ws. Kuchcińskiego. W czwartek oświadczenie prezesa partii

Polska
Kierownictwo PiS obradowało ws. Kuchcińskiego. W czwartek oświadczenie prezesa partii
PAP/Marcin Bielecki

W środę wieczorem w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości zebrało się kierownictwo tego ugrupowania. Według informacji Polskiej Agencji Prasowej, jednym z tematów spotkania władz PiS jest sytuacja związana z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. - W czwartek o godz. 12:30 planowane jest oświadczenie prezesa Jarosława Kaczyńskiego - przekazał Polsat News zastępca rzecznika PiS.

W spotkaniu na Nowogrodzkiej uczestniczyli m.in. prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, europoseł i była szefowa rządu Beata Szydło oraz wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Spotkanie rozpoczęło się około godz. 20, a zakończyło około 23. Według informacji Polsat News, po zakończonych obradach i rozjeździe polityków, na Nowogrodzkiej został premier Mateusz Morawiecki.

 

 

Pod koniec lipca Radio Zet podało, że marszałek Sejmu latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Po tych informacjach dyrektor CIS poinformował, że Kuchciński wpłacił 5 tys. zł na Klinikę Budzik działającą przy Centrum Zdrowia Dziecka i 10 tys. zł na Caritas Polska za 23 loty samolotem rządowym, w których towarzyszyli mu członkowie rodziny.

W poniedziałek Kuchciński, przepraszając za loty z rodziną flotą rządową, poinformował, że zdarzyła się raz sytuacja, kiedy rządowym samolotem podróżowała tylko jego żona. Kuchciński przekonywał, że w związku z przelotami, kiedy na pokładzie samolotu towarzyszyli mu bliscy, nie doszło do złamania prawa. Zadeklarował też wpłatę 28 tys. zł na modernizację sił zbrojnych za lot żony.

W środę Prokuratora Okręgowa w Warszawie poinformowała, że trwa postępowanie sprawdzające ws. ewentualnych nieprawidłowości w związku z lotami marszałka Marka Kuchcińskiego.

jm/bas/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie