Ukradł 100 tys. euro, chciał przekupić i zranić funkcjonariusza. Podejrzany w rękach policji

Polska
Ukradł 100 tys. euro, chciał przekupić i zranić funkcjonariusza. Podejrzany w rękach policji
Komenda Stołeczna Policji

Obywatel Gruzji ukradł ponad 100 tysięcy euro, a podczas zatrzymania próbował zranić policjanta nożem i przekupić funkcjonariusza - poinformowała w środę Komenda Stołeczna Policji.

W środę KSP w Warszawie poinformowała o zatrzymaniu podejrzanego, który miał włamać się do samochodu na parkingu niestrzeżonym przy skrzyżowaniu ul. Ćmielowskiej i Światowida. Właściciel auta zawiadomił policję o nieznanym sprawcy, który wybił tylną szybę, i ukradł z bagażnika skórzaną teczkę, w której było 100 tys. euro oraz 25 tys. złotych, portfel z dokumentami i kartami płatniczymi, telefon komórkowy oraz klucze i dokumenty firmy. Straty, jakie poniósł pokrzywdzony wyniosły ponad 450 tys. złotych.

 

Funkcjonariusze, z zespołu do walki z przestępczością samochodową komendy na Pradze Północ, wspierani przez kryminalnych z komisariatu Policji Warszawa Białołęka, ustalili adres w Ząbkach, pod którym mógł przebywać podejrzewany mężczyzna. Podczas próby zatrzymania, mężczyzna chciał uciekać, a następnie zranić jednego z policjantów nożem. Po obezwładnieniu okazało się, że 39-latek jest obywatelem Gruzji, a podczas kontroli mundurowi znaleźli przy nim 78 tys. złotych. Ostatecznie Gruzin zaproponował funkcjonariuszom łapówkę w zamian za puszczenie go wolno.

 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, obywatelowi Gruzji śledczy zarzucili popełnienie 3 przestępstw dotyczących kradzieży z włamaniem, czynnej napaści na policjanta i próby jego przekupstwa. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie.

 

Za przestępstwa, o które 39-latek jest podejrzany, grozi mu do 10 lat więzienia.

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze