Nożownik ranił człowieka na warszawskim Mokotowie. Nie żyje ugodzony mężczyzna

Polska

Do ataku nożownika doszło około godz. 19:10 na ul. Sobieskiego na rogu z ul. Gierymskiego. Sprawca uciekł. Został zatrzymany przez policję po pościgu w pobliżu miejsca ataku. Do rannego przyjechało pogotowie ratunkowe. Mimo reanimacji nie udało się go jednak uratować. Zaatakowany zmarł.

- Poszukiwany w związku z tą sprawą mężczyzna został zatrzymany - powiedział polsatnews.pl Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Mężczyznę ujęto w okolicach ul. Sobieskiego, niedaleko miejsca, w którym doszło do ataku.

 

Zmarł na ulicy od ciosów nożem

 

- Zaatakowany pieszy zmarł - dodał Marczak. Według niego nadal nie jest znany motyw działania sprawcy.

 

- Do zdarzenia doszło na ul. Sobieskiego na wysokości numeru 113. Policja została poinformowana, że na chodniku leży zakrwawiony mężczyzna. Dyspozytor wysłał tam radiowóz policji i karetkę pogotowia ratunkowego - poinformowała polsatnews.pl asp. sztab. Małgorzata Wersocka z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

 

Policjanci zatrzymali nożownika. Miał on co najmniej kilkakrotnie uderzyć nożem 40-letniego mężczyznę. Według RMF FM sprawca był zamaskowany i pozostawił na miejscu zbrodni torbę i nóż.

 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że sprawca wszedł do kwiaciarni i kilkakrotnie ugodził nożem 40-latka, w wyniku czego zaatakowany zmarł - poinformował w czwartek wieczorem asp. sztab. Robert Koniuszy ze stołecznej policji. Jednak świadkowie zdarzenia twierdzili, że do zdarzenia doszło w warzywniaku.

 

 

Policja odgrodziła miejsce ataku. Na miejscu trwały czynności śledcze funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej i prokuratury.

 

 

W innym ataku nożownika, do którego doszło wcześniej w czwartek w Warszawie napastnik zaatakował mężczyznę na plebanii na Muranowie. Kiedy na pomoc ruszył ksiądz, też został uderzony. Ranny 65-latek, po reanimacji, trafił do szpitala, jednak jego życia nie udało się uratować. Trafił tam również agresor. Ksiądz odniósł obrażenia nie zagrażające życiu.

 

- Motywy sprawcy nie są znane - powiedział polsatnews.pl kom. Sylwester Marczak.

 

Warszawska policja zdementowała informację o trzecim tego dnia ataku z użyciem noża w stolicy. - Takiej informacji nie otrzymaliśmy - poinformowała sp. sztab. Małgorzata Wersocka.

hlk/ polsatnews.pl, Polsat News, PAP, RMF FM
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie