Radny PO miał znęcać się nad rodziną. Nie jest już przewodniczącym Rady Miasta w Brzegu

Polska
Radny PO miał znęcać się nad rodziną. Nie jest już przewodniczącym  Rady Miasta w Brzegu
Google Street View
Siedziba Rady Miasta w Brzegu

Jacek N., który jest podejrzany o przemoc psychiczną nad rodziną, w poniedziałek złożył rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Miasta Brzeg. Jeszcze w ubiegłym tygodniu był szefem brzeskich struktur Platformy Obywatelskiej. W opolskim urzędzie marszałkowskim nadal pracuje jako zastępca dyrektora jednego z departamentów.

Jacek N. w piątek wieczorem został zatrzymany przez policję wezwaną do domowej awantury. Po pobycie w policyjnej izbie zatrzymań w sobotę przedstawiono mu zarzut psychicznego znęcania się nad rodziną i został wypuszczony na wolność.

 

Jak powiedział Stanisław Bar, rzecznik opolskiej prokuratury, do zarzucanych mu czynów miało dochodzić w ciągu ostatnich dwóch lat. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Jeszcze w sobotę Jacek N. został wyrzucony z Platformy Obywatelskiej przez władze krajowe partii.

 

W poniedziałek polityk złożył rezygnację ze stanowiska przewodniczącego brzeskiej Rady Miasta. Będzie nią formalnie kierował do czasu rozpatrzenia wniosku przez radnych na jednym z najbliższych posiedzeń rady.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie