Powstanie nowa wersja "Kevina samego w domu"

Kultura
Powstanie nowa wersja "Kevina samego w domu"
Kadr z filmu

Dyrektor generalny Disneya Bob Iger podczas rozmowy z inwestorami poinformował, że studio planuje stworzyć remake "Kevina samego w domu". Nowa wersja świątecznego hitu, który od lat gości na antenach Polsatu, ma być dostępna w serwisie streamingowym Disney+. Nie wiadomo jeszcze, kto wystąpi w nowej produkcji.

W marcu Disney nabył większość aktywów studia 21st Century Fox za 71 mld dolarów. To właśnie dzięki tej transakcji Disney uzyskał prawa do znanych familijnych serii studia.

 

Nowe wersje "Nocy w Muzeum" i "Fałszywej dwunastki"

 

- Teraz koncentrujemy się na wykorzystaniu ogromnej biblioteki tytułów Foxa, by dodatkowo wzbogacić treści na naszych platformach. Planujemy nakręcić nowe wersje "Kevina samego w Domu", "Nocy w Muzeum", "Fałszywej dwunastki" i "Dziennika cwaniaczka" - mówił Iger na spotkaniu z inwestorami.

 

Nowe wersje produkcji mają być dostępne w serwisie Disney+, którego premiera w Ameryce Północnej zapowiadana jest na listopad. Usługa ma kosztować ok. 7 dolarów za miesiąc (ok. 27 złotych).

 

Na razie nie wiadomo, kto wystąpi w odświeżonej wersji "Kevina...", ani czy film nie zostanie "odświeżony" w formie serialu.

 

Bitwa z włamywaczami

 

"Kevin sam w domu" to film z 1990 r. w reżyserii Chrisa Columbus. Opowiada historię 8-letniego Kevina McAllistera, który przez świąteczny pośpiech zostaje sam w domu na Boże Narodzenie. Chłopiec musi poradzić sobie zarówno z codziennymi obowiązkami, jak i parą włamywaczy, którzy za wszelką cenę chcą dostać się do jego domu.

 

Po raz pierwszy "Kevin..." został wyemitowany w Polsacie w 2003 r. - od tej pory stał się on świąteczną tradycją w wielu polskich domach. Do tej pory film wyemitowano już 27 razy. Średnia widownia emisji "premierowych" (pierwszych w danym roku) to 4,5 mln widzów.

bas/luq/ CNN, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze