Marsz Równości w Płocku. Prezydent miasta nie zrezygnuje z patronatu

Polska
Marsz Równości w Płocku. Prezydent miasta nie zrezygnuje z patronatu
Pixabay/nancydowd

Marsz Równości, który odbędzie się 10 sierpnia, już kilka tygodni temu został objęty honorowym patronatem prezydenta Płocka i pod nim pozostaje - poinformował Urząd Miasta Płocka, po tym jak 46 sygnatariuszy skierowało do prezydenta Płocka apel o jego wycofanie.

Monika Maron, Dyrektor Wydziału Wspierania Inicjatyw Społecznych w Urzędzie Miasta Płock, poinformowała również, że nie wpłynęły żadne oficjalne skargi poza listem podpisanym przez 46 sygnatariuszy, jak i nie odbyły się protesty przeciwko marszowi.

 

Policja płocka zapowiedziała, że zastosuje zabezpieczenia podczas marszu.

 

- Przygotowujemy się, aby zapewnić bezpieczeństwo nie tylko uczestnikom marszu, ale również mieszkańcom Płocka - powiedziała oficer prasowa KMP w Płocku, mł. asp. Marta Lewandowska.

 

"Płock napędza równość"

 

Marsz Równości, który zapowiadany jest przez środowisko LGBT na 10 sierpnia pod hasłem "Płock napędza równość", odbędzie się w tym mieście po raz pierwszy. Organizatorzy ogłosili informację o tym wydarzeniu w lipcu na jednym z portali społecznościowych. Marsz ma przejść w sobotę po południu płockimi ulicami, z placu Nowy Rynek w centrum miasta na Stary Rynek.

 

46 płockich naukowców i prawników, lekarzy, artystów, duchownych oraz opozycjonistów z okresu PRL, wystosowało apel w liście otwartym do prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego (PO) o wycofanie honorowego patronatu nad Marszem Równości.

 

Autorzy apelu przyznali, że "z niedowierzaniem i smutkiem" przyjęli informację, iż prezydent Płocka zdecydował się objąć honorowym patronatem Marsz Równości, który organizowany jest przez środowisko LGBT.

 

List Otwarty do prezydenta Płocka, wraz z wykazem 46 sygnatariuszy, został opublikowany na stronie internetowej https://obrona2019.pl/.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie