Okradli śpiącego na ławce. Zostali zatrzymani w trzy minuty [WIDEO]

Polska

Mimo świadomości, że zielonogórski deptak objęty jest monitoringiem przechodząca nim para zdecydowała się okraść śpiącego na ławce 24-latka. Na nagraniu widać jak mężczyzna sprawdza kieszenie leżącemu, po czym szybko oddala się z łupem. Operator kamery natychmiast zawiadomił policję i śledził trasę sprawców, aby ułatwić ich schwytanie. Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Kamery miejskiego monitoringu zamontowane na zielonogórskim deptaku zarejestrowały mężczyznę śpiącego na ławce w pobliżu ratusza. Operator kamer monitorujących zainteresował się leżącym mężczyzną i kręcącymi się wokół niego osobami.

 

Przeszukiwał kieszenie śpiącego

 

W pewnym momencie widać jak mężczyzna podchodzi do śpiącego rozglądając się na boki, po czym zaczyna przeszukiwać jego kieszenie. Po chwili znajduje jakiś przedmiot i odchodzi w stronę czekającej na niego kobiety.

 

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

Operator monitoringu powiadomił dyżurnego policji, a sam przełączył wizję na inną kamerę, żeby sprawdzić dokąd poszedł sprawca. Około 3 minuty po zdarzeniu oboje zostali zatrzymani przez policjantów i wylegitymowani.

 

Przy zatrzymanych mundurowi znaleźli kartę bankomatową. Jak się okazało, należała do śpiącego na ławce mężczyzny.

 

Myśleli, że im się uda

 

Zarówno kobieta jak i mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznali, że wiedzieli o kamerach monitorujących na deptaku, ale sądzili, że im się uda.

 

Jak opowiedzieli policjantom, zdecydowali się dokonać przestępstwa, bo mieli nadzieję, że przy śpiącym mężczyźnie znajdą pieniądze. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży. 

 

Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

msl/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie