[WIDEO] W Czarnowie koło Ostrołęki eksplodował niewybuch. Dwóch mężczyzn nie żyje

Polska

Do eksplozji doszło w niedzielę około godz. 13. Dwóch mężczyzn w wieku 29 i 35 lat zginęło na miejscu. Służby czekają na przyjazd pirotechników, którzy mają sprawdzić teren pod kątem innych niewybuchów. Na posesji znaleziono granaty moździerzowe.

- We wsi Czarnowo w gminie Goworowo (woj. mazowieckie) w niedzielę około godziny 13 na terenie jednej z posesji doszło do eksplozji, prawdopodobnie niewybuchu. Dwóch mężczyzn w wieku 29 i 35 lat przywiozło do jednego z pomieszczeń gospodarczych niewybuch. Ładunek eksplodował, w wyniku czego obaj mężczyźni ponieśli śmierć na miejscu - powiedział polsatnews.pl Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. 

 

Półkilometrowa strefa bezpieczeństwa

 

Posesja znajduje się na terenie wiejskim, wśród pól i łąk dlatego nie było konieczności ewakuacji mieszkańców tej miejscowości. Mimo to policja wyznaczyła strefę bezpieczeństwa o promieniu 500 metrów.

 

- Zabezpieczyliśmy to miejsce z udziałem policji z Czerwina, strażaków z PSP w Ostrołęce oraz OSP w Goworowie. Wyznaczyliśmy strefę 500 metrów wokół posesji - dodał Kolator.

 

O zdarzeniu zostali powiadomieni również pirotechnicy z komendy stołecznej policji oraz wojskowi pirotechnicy z patrolu rozminowania w Orzyszu.

 

Na posesji leżały granaty do moździerza

 

Wieczorem policja ujawniła, że na posesji znaleziono m.in. granaty moździerzowe.

 

- To miejsce zostanie sprawdzone pod kątem innych materiałów niebezpiecznych. Dalsze czynności będą prowadzone pod nadzorem prokuratury - podkreślił rzecznik KMP w Ostrołęce.

 

Krótko po godz. 21 w niedzielę policja poinformowała, że czynności na miejscu zdarzenia zostały zakończone.

 

 

 

dc/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie