Przeszukiwali lasy z wykrywaczem metali. W domu mieli arsenał niewybuchów i amunicji

Polska
Przeszukiwali lasy z wykrywaczem metali. W domu mieli arsenał niewybuchów i amunicji
KSP Warszawa

Na terenie prywatnej posesji w podwarszawskich Markach funkcjonariusze odkryli arsenał niewybuchów i amunicji bojowej. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 35 lat. Jeden z nich usłyszał zarzuty posiadania bez zezwolenia broni i amunicji oraz gromadzenia substancji lub przyrządów wybuchowych mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce zwrócili uwagę na osobowego forda, który wyjeżdżał z tzw. piasków przy ul. Dworkowej. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli, podczas której zwrócili uwagę na wykrywacze metalu.

 

Szukali monet, mieli niewybuchy


Zatrzymani oświadczyli, że szukali monet i kilka udało się im znaleźć. Funkcjonariusze postanowili jednak szczegółowo sprawdzić samochód. W bagażniku znaleźli niewybuchy pochodzące z okresu II wojny światowej. Wówczas jeden z mężczyzn przyznał, że zostały one przez niego wykopane i że od dłuższego czasu zbiera i kolekcjonuje broń oraz amunicję pochodzącą z czasów wojny.


Po zabezpieczeniu auta i powiadomieniu patrolu saperskiego, mundurowi udali się do Marek, gdzie mieszkają obaj mężczyźni. U jednego z nich odkryli arsenał amunicji, pocisków przeciwpancernych i bojowych.

 

 

 

Granaty, pociski przeciwpancerne i odłamkowe 


Funkcjonariusze i saperzy zabezpieczyli 5 sztuk naboi wielkokalibrowych, granat moździerzowy, 98 sztuk naboi pistoletowych kal. 7,62 mm, pocisk odłamkowo-zapalający kal. 30 mm, 2 sztuki niewybuchów pocisków przeciwpancernych kal. 37 mm z zapalnikami dennymi i smugaczami, niewybuch pocisku odłamkowego al. 23 mm z zapalnikiem głowicowym, dwie sztuki granatów typu F1, zapalnik głowicowy typu RGM z detonatorem.

 


Piotr Ch. usłyszał zarzuty posiadania bez zezwolenia broni i amunicji oraz gromadzenia substancji lub przyrządów wybuchowych mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach. 35-latkowi grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

 

grz/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie