Toruń: 78-latek podejrzany o zabójstwo aresztowany na trzy miesiące

Polska
Toruń: 78-latek podejrzany o zabójstwo aresztowany na trzy miesiące
Pixabay/Ichigo121212

Toruński sąd zadecydował w niedzielę o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 78-latka, który jest podejrzany o zabójstwo 66-letniego mężczyzny. Za to przestępstwo grozi mu dożywotnie więzienie.

- Sąd zadecydował zastosowaniu wobec tego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu, o co wnosiła prokuratura - poinformował  mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

 

Zarzut zabójstwa został przedstawiony mężczyźnie w sobotę przez policjantów działających w porozumieniu z prokuraturą. Do przestępstwa doszło w piątek przy ul. Poznańskiej w Toruniu.

 

- Dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zwłokach mężczyzny, które leżą przed garażem na jednym z podwórek przy ul. Poznańskiej. Denata odnalazł przypadkowy świadek. Na ciele mężczyzny odnaleziono rany, które świadczyły o tym, że padł on ofiarą przestępstwa. Na miejscu pracowali kryminalni pod nadzorem prokuratora. Okazało się, że denatem jest 66-latek. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 78-latka, który pomieszkiwał w garażu, przed którym odnaleziono zwłoki- poinformował mł. asp. Chrostowski.

 

Dodał, że zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wskazuje na winę zatrzymanego mężczyzny. Miał on znać ofiarę, a wieczorem w dniu tragedii spożywali oni razem alkohol.

 

- Podejrzanemu grozi dożywocie. Nie mogę w tej sprawie udzielić informacji o wyjaśnieniach złożonych przez zatrzymanego mężczyznę - podkreślił mł. asp. Chrostowski. 

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze