Areszt dla 26-latka za posiadanie i sprzedaż narkotyków. Policja zatrzymała też jego klienta

Polska
Areszt dla 26-latka za posiadanie i sprzedaż narkotyków. Policja zatrzymała też jego klienta
KMP Łódź

Na 3 miesiące do aresztu trafi 26-latek z Łodzi, który w lodówce przechowywał m.in. 600 g amfetaminy i jest podejrzany o handel narkotykami. Policja zatrzymała też jego klienta, który był poszukiwany i ma odbyć karę pozbawienia wolności.

Do zatrzymań doszło kilka dni temu w Łodzi. Wieczorem funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową obserwowali budynek przy ul. Dąbrowskiego, który wcześniej wytypowany został jako domniemane miejsce handlu narkotykami.

 

Około godziny 21:00, policjanci wylegitymowali mężczyznę, który chwilę wcześniej wyszedł z obserwowanego bloku. Znaleźli przy nim ponad 10 gramów amfetaminy. 37-latek nie potrafił wyjaśnić, skąd ma niedozwoloną używkę, a ponadto okazało się, że jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 

Narkotyki przechowywał w lodówce

 

Idąc za ciosem, policjanci odwiedzili mieszkanie, gdzie - według ich podejrzeń - mogło dojść do transakcji narkotykowej. Zastali tam 26-latka, który przyznał się do posiadania narkotyków i wskazał lodówkę jako miejsce ich przechowywania.

 

Znaleziono w niej łącznie ok. 600 gramów amfetaminy i ok. 200 gramów substancji niewiadomego pochodzenia mogących stanowić substancje psychotropowe.

 

26-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i ich sprzedaży innej osobie, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za kratki trafił też poszukiwany już wcześniej 37-latek; jeszcze przed osadzeniem usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

 

KMP Łódź
dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie