Zarzut zabójstwa dla 78-latka z Torunia. Wcześniej miał pić alkohol z ofiarą

Polska
Zarzut zabójstwa dla 78-latka z Torunia. Wcześniej miał pić alkohol z ofiarą

78-latek z Torunia usłyszał w sobotę zarzut zabójstwa 66-latka - poinformował mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Dodał, że podejrzanemu grozi dożywocie. Prokuratura wniosła do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

Zarzut zabójstwa został przedstawiony mężczyźnie przez policjantów działających w porozumieniu z prokuraturą. Do zabójstwa doszło w piątek przy ul. Poznańskiej w Toruniu.

 

- Dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zwłokach mężczyzny, które leżą przed garażem na jednym z podwórek przy ul. Poznańskiej. Denata odnalazł przypadkowy świadek. Na ciele mężczyzny odnaleziono rany, które świadczyły o tym, że padł on ofiarą przestępstwa. Na miejscu pracowali kryminalni pod nadzorem prokuratora. Okazało się, że denatem jest 66-latek. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 78-latka, który pomieszkiwał w garażu, przed którym odnaleziono zwłoki - poinformował mł. asp. Chrostowski.

 

Dodał, że zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wskazuje na winę zatrzymanego mężczyzny. Miał on znać ofiarę, a wieczorem w dniu tragedii spożywali oni razem alkohol.

 

- Podejrzanemu grozi dożywocie. Na jutro zaplanowane jest posiedzenie aresztowe, gdyż prokurator wniósł do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Nie mogę w tej sprawie udzielić informacji o wyjaśnieniach złożonych przez zatrzymanego mężczyznę - podkreślił mł. asp. Chrostowski.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie