W Bangkoku miało miejsce kilka eksplozji. Są ranni

Świat
W Bangkoku miało miejsce kilka eksplozji. Są ranni
PAP/EPA/RUNGROJ YONGRIT

Kilka niewielkich eksplozji miało miejsce w piątek w Bangkoku - poinformowała tajska policja. Do wybuchów doszło w trzech miejscach, a ranne zostały dwie osoby.

Dwie eksplozje miały miejsce w pobliżu centrum Bangkoku, jedna była słyszana niedaleko biura rządowego. Według świadków rannych zostało dwóch ulicznych sprzątaczy, którzy znaleźli się w pobliżu przedmiotu wybuchowego, przypominającego wyglądem bombę domowej roboty. Policja nie otrzymała zgłoszeń o innych poszkodowanych.

 

Bangkok jest obecnie gospodarzem 52. spotkania ministrów spraw zagranicznych państw Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN). W organizowanych przy okazji tego spotkania pobocznych wydarzeniach biorą również udział przedstawiciele m.in. USA, Rosji, Chin, Japonii, Korei Płd. i UE.

 

W czwartek tajska policja poinformowała, że znaleziono dwie fałszywe bomby w pobliżu miejsca rozmów. Pakunki wywołały krótki alarm, ale szybko zostały uznane za nieszkodliwe. W związku z tą sprawą aresztowano dwóch mężczyzn. 

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie