"Żartujmy, a nie chorujmy!" - premier odwiedził najdłużej żyjącą obywatelkę Polski

Polska
"Żartujmy, a nie chorujmy!" - premier odwiedził najdłużej żyjącą obywatelkę Polski
Kancelaria Premiera

Najdłużej żyjącą obywatelkę Polski - 113-letnią Teklę Juniewicz - odwiedził w piątek w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki. Najstarsza Polka uważnie przysłuchuje się wiadomościom i programom publicystycznym. "Potrafi celnie zripostować wypowiedzi polityków" - twierdzi jej wnuk.

- Żartujmy, a nie chorujmy! - taką radę przyjął dziś premier Mateusz Morawiecki od najstarszej Polki podczas wizyty w jej mieszkaniu w Gliwicach.

 

113-latka lubi wiadomości i publicystykę

 

Pani Tekla skończyła 113 lat 10 czerwca. Wówczas odwiedził ją wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który przekazał jej list od premiera Mateusza Morawieckiego.

 

113-latka urodziła się w Krupsku niedaleko Lwowa. Po ślubie opiekowała się dwiema córkami oraz prowadziła dom. Mąż pani Tekli, starszy o 20 lat, był w kadrze zarządzającej kopalnią w Borysławiu.

 

 

Pani Tekla nadal bardzo lubi oglądać telewizję, zwłaszcza przysłuchiwać się wiadomościom i programom publicystycznym. Jak informował w czerwcu jej wnuk, potrafi rzucić celną ripostę dyskutującym na szklanym ekranie politykom.

 

W dniu swoich urodzin Tekla Juniewicz była najstarszą mieszkanką Polski, siódmą w Europie i dwudziestą pierwszą na świecie wśród najdłużej żyjących.

 

 

Premier na Śląsku 

 

Premier Morawiecki od rana gościł w piątek w woj. śląskim. Najpierw wziął udział w uroczystości oddania do użytku fragmentu autostrady A1 od Pyrzowic pod Częstochowę, potem odwiedził w Zabrzu Centrum Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Po wizycie u pani Tekli złożył w Gliwicach wieńce pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego i przy Golgocie Polskiej, będącej hołdem dla ofiar mordów, kaźni i bitew. Zapalił też znicz pod tablicą upamiętniającą Cichociemnych. Złożył także wieniec pod pomnikiem upamiętniającym powstańców śląskich w Rudzie Śląskiej.

ac/hlk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie