Senator Bonkowski nie jest już członkiem PiS

Polska
Senator Bonkowski nie jest już członkiem PiS
Polsat News

- Decyzją Komitetu Politycznego senator Waldemar Bonkowski nie jest już członkiem PiS - poinformowała w czwartek rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

Wcześniej informację w tej sprawie podał portal wp.pl. Według portalu, "taką decyzję miał rekomendować partyjny rzecznik dyscypliny".

 

"Również sam prezes PiS Jarosław Kaczyński miał sugerować jednoznaczne rozwiązanie sytuacji" - czytamy.

 

W lutym ub.r. Bonkowski decyzją Jarosława Kaczyńskiego został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Powodem zawieszenia była publikacja przez senatora antysemickich treści.

 

W czerwcu br. o Bonkowskim zrobiło się głośno po tym jak na Twitterze zestawił fotografie przedstawiające kanclerza III Rzeszy Adolfa Hitlera i przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Obaj byli w podobnych pozach - przemawiają, mają zaciśnięte pięści oraz podobny wyraz twarzy. Poniżej był podpis: "1939-2019 Gdańsk".

 

Natomiast w lipcu Bonkowski mówił w Senacie, że "polityka w Gdańsku jest proniemiecka", a prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz kontynuuje w tej kwestii działania zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza. Przy tej okazji określił obecną prezydent Gdańska mianem "Frau Dulkiewicz". 

luq/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze