Jarosław Szajner szefem Urzędu do Spraw Cudzoziemców

Polska
Jarosław Szajner szefem Urzędu do Spraw Cudzoziemców
MSWiA

Jarosław Szajner, dotychczasowy Dyrektor Generalny Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, został w czwartek nowym szefem Urzędu do Spraw Cudzoziemców - poinformowało MSWiA. Zastąpił na tym stanowisku Rafała Rogalę, który szefem Urzędu był od 2007 roku.

Szajnera na szefa UdSC mianował premier Mateusz Morawiecki na wniosek minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbiety Witek. Szajner od sierpnia 2017 roku był Dyrektorem Generalnym MUW w Warszawie, gdzie m.in. koordynował pracę Wydziału Spraw Cudzoziemców.

 

Jak przekazało MSWiA w przesłanym PAP komunikacie, Szajner jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie na Wydziale Prawa i Administracji studiował administrację. Ukończył też filologię angielską, studia Master of Business Administration oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej w Warszawie.

 

Ponadto odbył studia podyplomowe z zakresu zarządzania i marketingu na Politechnice Lubelskiej, badań i analiz strategicznych na SGH w Warszawie, studia podyplomowe z psychologii społecznej oraz studia doktoranckie w dziedzinie nauk ekonomicznych. Mianowanie na urzędnika służby cywilnej Szajner otrzymał w 2010 roku.

 

Dotychczas szefem Urzędu do Spraw Cudzoziemców był Rafał Rogala. W sierpniu 2007 roku powołał go na to stanowisko ówczesny premier Jarosław Kaczyński.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie