"To prawdopodobna opcja". Pitera o starcie w wyborach do Senatu

Polska

- Myślę, że to jest bardzo prawdopodobna opcja. Listy do Senatu będą za tydzień. Mniej więcej wiem, natomiast nie czuję się upoważniona do mówienia, dlatego że jest to ogłoszenie władz partii - mówiła w programie "Polityka na Ostro" Julia Pitera (PO).

Hanna Zdanowska zrezygnowała z udziału w sztabie wyborczym Koalicji Obywatelskiej po tym, jak Grzegorz Schetyna ogłosił czołowych kandydatów na listach wyborczych. - Bardzo cenię Hannę Zdanowską, ale odpowiedzialność idzie na szefa partii. Czy on ma rację czy się pomylił? O tym zdecydują wybory - mówiła Julia Pitera.

 

Agnieszka Gozdyra pytała Piterę, czy myśli o starcie w wyborach do Senatu. - Myślę, że to jest bardzo prawdopodobna opcja. Listy do Senatu będą za tydzień. Mniej więcej wiem, natomiast nie czuję się upoważniona do mówienia, dlatego że jest to ogłoszenie władz partii - przyznała. 


- Powiem szczerze, że obawiałem się, że sprawdzi się ten scenariusz, przed którym zawsze ostrzegaliśmy wyborców Kukiza, że projekt Pawła Kukiza jest przystawką Zjednoczonej Prawicy. W tym momencie kiedy trwa ewakuacja, to się tylko sprawdza - wskazał Marek Szolc z Nowoczesnej. Odniósł się w ten sposób do informacji o środowych transferach posłów z Kukiz'15 do klubu PiS.

 

- Problem jest jeden, zasadniczy, że tak jak to jest w Koalicji Obywatelskiej - brak jakiejkolwiek wspólnoty ideowej. Tzn. mamy taką mieszaninę, gdzie są ludzie z dawnego SLD, którzy niedawno przeszli i zostali wyciągnięci na jedynki, mamy Zielonych, którzy też są socjalistyczni, mamy rzekomo liberalną Nowoczesną. Rzekomo, bo najwidoczniej są w stanie swoje postulaty ideowe zaprzepaścić za miejsca na listach. Najzwyczajniej w świecie brakuje ideowości - mówił Jan Strzeżek z Porozumienia.


Dotychczasowe odcinki programu "Polityka na Ostro" dostępne są w zakładce Programy.

prz/msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie