Złodziej okradł bezdomnych. Z parkingowego kontenera zabrał utarg i puszkę z datkami

Polska

Nieznany sprawca włamał się do kontenera przy gdańskim Parkingu Odpowiedzialnym Społecznie w centrum miasta. Złodziej zabrał ze sobą cały utarg z wynajmu miejsc postojowych, a także puszkę z datkami dla najbiedniejszych. Sprawca został nagrany przez kamery monitoringu. - Nie wiem co kieruje kimś, kto kradnie pieniądze zbierane na słuszny cel - powiedział jeden z mieszkańców Gdańska.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na nagraniu udostępnionym przez Fundację Społecznie Bezpieczni widać jak złodziej wyłamuje zamek w drzwiach kontenera, a następnie dokładnie przeszukuje pomieszczenie.

 

Ukradł ponad 3 tys. złotych

 

- Złodziej ukradł ponad 3 tys. złotych razem z tą puszką, która zawsze wystawiana jest w okienku parkingowym - mówi Dominik Kwiatkowski z Fundacji Społecznie Bezpieczni.

 

Na Parkingu Odpowiedzialnym Społecznie pracują ludzie wykluczeni, bezdomni, którzy na nowo uczą się życia. Z utargu za wynajem miejsc na parkingu opłacane są ich pensje. Z kolei datki z puszki miały zostać przeznaczone na jedzenie dla najbardziej potrzebujących.

 

- Złodziej ukradł dwa razy. Za pierwszym razem zabrał pieniądze, a za drugim razem okradł osoby potrzebujące, które my wspieramy - dodaje Kwiatkowski.

 

Nie wiedział, że jest nagrywany

 

Włamywacz nie był zamaskowany, prawdopodobnie nie wiedział, że jest nagrywany. Policjanci poszukują mężczyzny, zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia.

 

Kamery zarejestrowały nie tylko mężczyznę, który wszedł do środka, ale też kilka osób na zewnątrz. Funkcjonariusze ustalają, czy mają związek ze sprawą.

 

Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę z nagrania, proszeni są o kontakt z policją. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

bas/ Polsat News, trójmiasto.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie