W Meksyku zatrzymano trzech polskich i 19 filipińskich marynarzy

Świat
W Meksyku zatrzymano trzech polskich i 19 filipińskich marynarzy
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

W Meksyku zatrzymano 3 polskich i 19 filipińskich marynarzy, pływających na statku Savannah pod cypryjską banderą, za złamanie przepisów antynarkotykowych - podało we wtorek MSZ Filipin. Służby konsularne są w kontakcie z załogą; podejmują niezbędne działania - informuje polski resort dyplomacji.

Marynarzy zatrzymano 27 lipca; pracownikom filipińskiej ambasady w Meksyku udało się porozmawiać z siedmioma marynarzami z Filipin.

 

Według resortu spraw zagranicznych w Manili zatrzymanym nie postawiono formalnych zarzutów, a ministerstwo jest w stałym kontakcie z władzami Meksyku i kancelarią prawniczą reprezentującą marynarzy - podaje EFE. Nie ma na razie informacji o zatrzymanych Polakach.

 

- Polskie służby konsularne znają sprawę, są w kontakcie z przedstawicielem załogi; podejmujemy niezbędne działania - powiedziała  rzeczniczka prasowa MSZ Ewa Suwara, zapytana o doniesienia na temat obecności polskich obywateli wśród osób zatrzymanych w Meksyku.

 

Rząd w Manili ostrzegał wielokrotnie, że Filipiny stały się dla karteli narkotykowych z Meksyku i Kolumbii bramą prowadzącą do rynków azjatyckich, na które trafia kokaina z Ameryki Łacińskiej. 

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie