Wrocławskie autobusy miejskie z zakazem jazdy. "Usterki nie zagrażały bezpieczeństwu pasażerów"

Polska
Wrocławskie autobusy miejskie z zakazem jazdy. "Usterki nie zagrażały bezpieczeństwu pasażerów"
gitd.gov.pl

Trzykrotnie przekroczona norma zadymienia spalinami, wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawne hamulce i usterki zawieszenia - to nieprawidłowości jakie wykryli dolnośląscy inspektorzy w trakcie kontroli miejskich autobusów we Wrocławiu. W dziewięciu przypadkach kontrole zakończyły się zakazami dalszej jazdy. "Usterki nie zagrażały zdrowiu i bezpieczeństwu pasażerów" - wskazał UM Wrocławia.

"Odnosząc się do kontroli informujemy, że zatrzymano czasowo 9 dowodów rejestracyjnych autobusów Volvo. Usterki nie zagrażały zdrowiu i bezpieczeństwu pasażerów. Autobusy niezwłocznie zostały oddane do naprawy. Żeby mieć pewność, że są sprawne poddamy je szczegółowemu badaniu. Badanie zostanie wykonane przez zewnętrzną stacje diagnostyczną" - poinformowało polsatnews.pl Biuro Prasowe UM Wrocławia. 

 

 

"MPK systematycznie wymienia swój tabor. Już jesienią tego roku, 50 starych autobusów Volvo, zostanie wymienionych na nowe, klimatyzowane, bardziej ekologiczne i przegubowe Mercedesy" - wskazano. 

 

 

Kontrole autobusów miejskich we Wrocławiu przeprowadzili w poniedziałek dolnośląscy inspektorzy transportu drogowego.

 

Inspektorzy przeprowadzili kontrole w pobliżu jednej z zajezdni autobusowych. Sprawdzonych zostało 58 pojazdów.

 

W przypadków dwóch autobusów stwierdzono przekroczenie poziomu zadymienia spalinami, w jednym z przypadków przekraczało ono normy aż trzykrotnie.

 

GITD

 

W kolejnych pojazdach stwierdzono m.in.: uszkodzony układ hamulcowy, usterki zwieszenia, wycieki płynów eksploatacyjnych, nieszczelny układ pneumatyczny oraz różnice w sile hamowania kół na jednej osi.  

 

Wzmożone kontrole będą kontynuowane

 

Dziewięć autobusów musiało wrócić do bazy z zakazem dalszej jazdy. Zatrzymanych zostało 10 dowodów rejestracyjnych.

 

Inspektorzy przeprowadzili kontrolę autobusów w mobilnej stacji diagnostycznej. Dolnośląscy inspektorzy zapowiadają, że w trosce o bezpieczeństwo pasażerów miejskiej komunikacji zbiorowej takie wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.

 

GITD

 

msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie