Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o pobicie dziennikarza

Polska
Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o pobicie dziennikarza
Polsat News

Policjanci zatrzymali we wtorek 28-letniego mieszkańca Wrocławia, który podejrzewany jest o pobicie wykładowcy uniwersyteckiego i dziennikarza Przemysława Witkowskiego. Pokrzywdzony rozpoznał mężczyznę, który miał go pobić.

Przemysław Witkowski, wykładowca uniwersytecki, współpracownik portalu OKO.press został w czwartek dotkliwie pobity w okolicach Mostu Trzebnickiego we Wrocławiu. Witkowski napisał na jednym z portali społecznościowych: "tak się kończy, kiedy nie podobają Ci się faszystowskie napisy na bulwarach nad Odrą". Opublikował też swoje zdjęcie, na którym widać skutki pobicia.

 

Portal OKO.press podał, że Witkowski wyraził głośno oburzenie widząc homofobiczne hasła na murze. - Gdy zsiadł z roweru, by naprawić koło, został zaatakowany przez młodego mężczyznę, jak podejrzewa, z ruchu tzw. szturmowców. Ma złamany nos - poinformowano.

 

W piątek wrocławska policja opublikowała wizerunek mężczyzny mogącego mieć bezpośredni związek z pobiciem Witkowskiego.

 

Jak poinformował we wtorek Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, funkcjonariusze pionu kryminalnego zatrzymali podejrzewanego o pobicie 28-latka, mieszkańca Wrocławia.

 

- Mężczyzna ten w wyniku czynności procesowych został rozpoznany przez pokrzywdzonego i teraz zostanie doprowadzony do prokuratury w celu przedstawiania mu zarzutu - przekazał Rajski. 

maw/luq/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie