Policja zatrzymała podejrzewanego o uderzenie kobiety na przejściu dla pieszych w Lesznie

Polska

Policja zatrzymała kierowcę podejrzewanego o uderzenie kobiety na przejściu dla pieszych w Lesznie. 35-letni mężczyzna został ujęty w poniedziałek rano w okolicach Andrychowa. Dopiero po jego przesłuchaniu, śledczy podejmą decyzję o ewentualnych zarzutach.

O zatrzymaniu mężczyzny poinformował w poniedziałek portal tvn24.pl. Informację potwierdził w rozmowie z PAP podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. Jak mówił, "dziś rano została zatrzymana osoba, na razie podejrzewana o to, że brała udział w tym incydencie".

 

Ujęty w okolicach Andychowa

 

- Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Lesznie dziś (poniedziałek -red.) ok. 9. w okolicach Andrychowa w woj. dolnośląskim zatrzymali 35-latka. Mężczyzna został przewieziony do KMP w Lesznie, gdzie obecnie wykonywane są czynności z jego udziałem, mężczyzna jest przesłuchiwany- powiedział Święcichowski.

 

Dodał, że dopiero po przesłuchaniu mężczyzny, śledczy podejmą decyzję o przedstawieniu mu ewentualnych zarzutów.

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski powiedział, że "czynności z udziałem podejrzewanego mężczyzny zaplanowane zostały na dzisiejsze popołudnie, wieczór".

 

- W tej sprawie musi jeszcze zostać przeprowadzone okazanie pokrzywdzonej. Informacje na temat ewentualnych zarzutów dla tego mężczyzny, jeśli potwierdzi się, że to on brał udział w tym zdarzeniu, będziemy przekazywali dopiero we wtorek - powiedział prokurator.

 

Typowany wcześniej mężczyzna był poza Lesznem

 

W środę informowano, że policjanci wiedzą już, kim jest kierowca. Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział Polsat News, że "po skompletowaniu materiału dowodowego zostanie wezwany do jednostki policyjnej, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty i będzie miał możliwość złożyć oświadczenie". 

 

W czwartek podano że mundurowi przesłuchali poszkodowaną. Nie ujawniono jednak treści jej zeznań. Informowano również, że napastnikiem miał być mieszkaniec województwa dolnośląskiego.

 

Jak poinformowała w piątek polsatnews.pl mł. asp. Daria Żmuda z KMP w Lesznie, po analizie zebranego materiału okazało się, że typowany wcześniej przez mundurowych mężczyzna w czasie, kiedy doszło do zdarzenia, przebywał poza Lesznem. 

 

Nagranie

 

Zdarzenie, którego dotyczy sprawa, miało miejsce w ub. tygodniu w Lesznie (woj. wielkopolskie). Na nagraniu opublikowanym przez policję widać, jak kierujący porsche nie chce przepuścić przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety. Gdy przechodząca zwróciła mu uwagę, kierujący wysiadł z pojazdu i uderzył ją w twarz.

 

Następnie wrócił do auta i ruszył, mimo że uderzona stanęła przed pojazdem. Wskutek zajścia poszkodowana doznała lekkich obrażeń. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie