Ewakuacja obozu harcerskiego w Małopolsce

Polska
Ewakuacja obozu harcerskiego w Małopolsce
Zdj. ilustracyjne/Polsat News

57 osób przebywających na obozie harcerskim w miejscowości Dubne koło Muszyny zostało ewakuowanych w związku z ostrzeżeniami o gwałtownych burzach i silnym wietrze. Osoby ewakuowano do pobliskiego budynku gospodarczego - poinformowała małopolska straż pożarna.

- Opiekunowie grupy przed godz. 20 poinformowali nas, że potrzebna jest profilaktyczna ewakuacja obozu harcerskiego do pobliskiej stodoły z uwagi na gwałtowne burze i porywiste wiatry. Ewakuowano 48 uczestników obozu i 9 wychowawców. Nikomu nic się nie stało - powiedział rzecznik nowosądeckiej straży pożarnej Paweł Motyka.

 

Strażak relacjonował, że ewakuacja była poprzedzona zbiórką, a osoby z obozu przeszły do wyznaczonego budynku. Obóz jest zlokalizowany na polanie z daleka od drzew. Mimo to ewakuacja została przeprowadzona profilaktycznie w związku z ostrzeżeniami. Obozy harcerskie są pod szczególnym nadzorem straży pożarnej.

 

- Przed rozpoczęciem tego obozu, podobnie jak innych, instruowaliśmy o zasadach powiadamiania w sytuacjach kryzysowych. Sprawdzamy także, czy obozy mają wyznaczone miejsca do ewakuacji - wyjaśnił Motyka.

 

Miejscowość Dubne to niewielka wioska w Beskidzie Sądeckim. Jest położona w trudno dostępnym terenie na południe od Muszyny, tuż przy granicy ze Słowacją.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie