Tęczowa Maryja w kształcie waginy. Ordo Iuris: złożymy zawiadomienie do prokuratury

Polska
Tęczowa Maryja w kształcie waginy. Ordo Iuris: złożymy zawiadomienie do prokuratury
Twitter/Młodzież Wszechpolska

Prezes fundacji Ordo Iuris zapowiedział w piątek złożenie zawiadomienia do prokuratury po tym, jak artystka z Wrocławia zamieściła w Internecie film, w którym zachęca do zakupu rzeźby przedstawiającej wizerunek Maryi w kształcie waginy w tęczowych barwach.

Artystka i absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych zamieściła na Facebooku filmik, w którym zachęca do zakupu rzeźby Maryi nawiązującej do wyglądu waginy w tęczowych barwach. Jak zapowiedziała, dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii.

 

Inicjatywę tą skrytykowała fundacja Ordo Iuris, która zapowiedziała złożenie zawiadomienia do prokuratury, powołując się na artykuł 196 Kodeksu karnego dotyczący obrazy uczuć religijnych.

 

"To oczywiste naruszenie ładu społecznego, drwina z uczuć religijnych współobywateli, brak szacunku dla innych - konieczna jest reakcja" - napisał w piątek na Twitterze prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. Złożenie doniesienia do prokuratury zapowiedziała także Młodzież Wszechpolska.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk powiedziała w piątek, że w prokuraturach okręgu wrocławskiego nie zarejestrowano takiej sprawy.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie