Policja źle wytypowała napastnika z porsche. Teraz szuka świadków

Polska

Typowany wcześniej przez mundurowych mężczyzna w czasie, kiedy doszło do zdarzenia, przebywał poza Lesznem - poinformowała polsatnews.pl mł. asp. Daria Żmuda z KMP w Lesznie. Na opublikowanym we wtorek przez policję nagraniu widać, jak kierowca porsche uderza w twarz przechodzącą przez pasy kobietę.

Zdarzenie, którego dotyczy sprawa, miało miejsce we wtorek w Lesznie. Na nagraniu opublikowanym przez policję widać, jak kierujący porsche nie chce przepuścić przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety. Gdy przechodząca zwróciła mu uwagę, kierujący pojazd wysiadł i uderzył ją w twarz. Następnie kierowca wrócił do auta i ruszył, mimo że uderzona stanęła przed pojazdem. Wskutek zajścia poszkodowana doznała lekkich obrażeń. 

 

Typowany mężczyzna był poza miastem

 

W środę informowano, że policjanci wiedzą już, kim jest kierowca. Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział Polsat News, że "po skompletowaniu materiału dowodowego zostanie wezwany do jednostki policyjnej, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty i będzie miał możliwość złożyć oświadczenie". 

 

W czwartek podano że mundurowi przesłuchali poszkodowaną. Nie ujawniono jednak treści jej zeznań. Informowano również, że napastnikiem miał być mieszkaniec województwa dolnośląskiego.

 

Jak poinformowała w piątek polsatnews.pl mł. asp. Daria Żmuda z KMP w Lesznie, po analizie zebranego materiału okazało się, że typowany wcześniej przez mundurowych mężczyzna w czasie, kiedy doszło do zdarzenia, przebywał poza Lesznem. Policja nie udziela szczegółowych informacji w tej sprawie. Nadal szuka kierowcy porsche.

 

Policja szuka świadków

 

Policjanci z KMP w Lesznie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesznie prowadzą czynności w sprawie zmuszania do określonego zachowania. 

 

Śledczy gromadząc materiał dowodowy w tej sprawie zwracają się z prośbą do świadków zdarzenia o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Lesznie pod numerem telefonu 65 523 12 60 lub osobisty z leszczyńską Policją.

pgo/msl/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie