Dziennikarz pobity we Wrocławiu. Policja opublikowała portret pamięciowy sprawcy

Polska

Przemysław Witkowski, wykładowca uniwersytecki, współpracownik portalu OKO.press został w czwartek pobity w okolicach Mostu Trzebnickiego we Wrocławiu. Policja prowadzi działania, by ustalić okoliczności zdarzenia i sprawcę pobicia. W internecie opublikowała portret pamięciowy domniemanego sprawcy.

Poszkodowany Przemysław Witkowski napisał na jednym z portali społecznościowych: "tak się kończy, kiedy nie podobają Ci się faszystowskie napisy na bulwarach nad Odrą".

 

 

 

Homofobiczne hasła na murze

 

Portal OKO.press podał, że Witkowski wyraził głośno oburzenie widząc homofobiczne hasła na murze.

 

"Gdy zsiadł z roweru, by naprawić koło, został zaatakowany przez młodego mężczyznę, jak podejrzewa, z ruchu tzw. szturmowców. Ma złamany nos" - poinformowano.

 

Sierż. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu potwierdził, że po godz. 18 doszło do zdarzenia przy Moście Trzebnickim, nie podając jednak, kim jest poszkodowany.

 

- Według wstępnych ustaleń, mężczyzna został pobity. Trwają czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia. Policjanci prowadzą też działania mające na celu zatrzymanie sprawcy pobicia - przekazał.

 

W piątek wieczorem policja opublikowała też portret pamięciowy sprawcy. 

 

 

Podał też, że poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala z obrażeniami twarzy.

 

Witek: wyjątkowo barbarzyński atak

 

"Atak, do którego doszło wczoraj we Wrocławiu był wyjątkowo barbarzyński.@DPolicja szuka sprawcy pobicia. Trwa zabezpieczenie monitoringu z miejsc wokół bulwarów" - napisała w piątek na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek.

 

las/bas/ PAP, zdj. główne: Google Street View
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie