Wjechał do rowu na A4, pasażerowie poszkodowani. Zarzuty dla kierowcy ukraińskiego autokaru

Moto
Wjechał do rowu na A4, pasażerowie poszkodowani. Zarzuty dla kierowcy ukraińskiego autokaru
Polsat News

Kierowca ukraińskiego autokaru, który w niedzielę wjechał do rowu przy autostradzie A4 z Opola do Wrocławia, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu drogowym - poinformował Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na opolskim odcinku autostrady A4. Prowadzący autokar, w którym jechało 37 obywateli Ukrainy, nie zachował należytej ostrożności i zjechał z jezdni do rowu. W wyniku wypadku 13 osób zostało poszkodowanych, a obrażenia ciała jednej z nich określono jako ciężkie. Kilku rannych pasażerów przetransportowano do szpitali wezwanymi na miejsce karetkami i śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

- Według naszych wstępnych ustaleń, przyczyną wypadku było skrajne przemęczenie kierującego pojazdem, który najprawdopodobniej w pewnym momencie usnął za kierownicą. Prokurator przedstawił 50-letniemu Nikole B. zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy drogowej, za co zgodnie z polskim kodeksem karnym grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności - powiedział prokurator Bar.

 

Ze względu na fakt, że wszyscy uczestnicy wypadku to obywatele Ukrainy, prokuratura rozważa możliwość przekazania sprawy ukraińskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie