Nie żyje Piotr Paszkowski. Były rzecznik prasowy MSZ i MON

Polska
Nie żyje Piotr Paszkowski. Były rzecznik prasowy MSZ i MON
Flickr/MSZ

Nie żyje Piotr Paszkowski, były rzecznik resortów obrony i spraw zagranicznych. Miał 69 lat. "Świetny urzędnik i kolega. Ceniony przez wojskowych, dyplomatów - i przez setki dziennikarzy" - napisał były ambasador Polski w Kanadzie Marcin Bosacki.

Piotr Paszkowski w latach 2007-2010 był rzecznikiem MSZ. W 2010 r. został dyrektorem gabinetu politycznego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, na stanowisku pozostał do 2014 r.

 

10 kwietnia 2010 r. potwierdził informację o katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku oraz śmierci wszystkich osób znajdujących się na pokładzie. 

W 2012 r.  otrzymał Odznakę Honorową "Bene Merito". Z kolei w 2014 r.  został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za "za wybitne zasługi w służbie zagranicznej, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności dyplomatycznej".

 

"Bardzo smutna wiadomość. Będzie mi brakowało jego mądrości i poczucia humoru. Wzór z Sevres rzecznika prasowego. Żegnaj przyjacielu" - napisał na Twitterze były szef polskiej dyplomacji i europoseł PO Radosław Sikorski. 

maw/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie