"Murzyńskie dzieci rodzą się białe". Wiceprezydent Gdyni przeprosił za użycie słowa "murzyn"

Polska
"Murzyńskie dzieci rodzą się białe". Wiceprezydent Gdyni przeprosił za użycie słowa "murzyn"
Facebook.com/3gucie

"Murzyńskie dzieci rodzą się białe. Potem dopiero nabierają koloru, kąpiąc się codziennie w takiej wodzie" - napisał w niedzielę na Facebooku Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji i załączył zdjęcie czarnoskórych dzieci zanurzonych w brązowej wodzie. W środę przeprosił, lecz nie za opinię o kolorze skóry, a za użycie słowa "murzyn".

 

 

"W związku z komentarzami osób pochodzących z Afryki, wskazujących, iż razi je używanie słowa murzyn, informuję, że dla mnie nie miało ono charakteru deprecjonującego czy poniżającego. Wręcz przeciwnie doceniam i wielbię piękno, wolność reprezentują sobą ludzie Afryki. Ponieważ jednak w dyskusji wypowiadają się osoby, pochodzenia afrykańskiego, które czują się tymi słowami urażone - przepraszam je i informuję, że nie było to moim zamiarem" - napisał w środę wiceprezydent Gdyni. 

 

 

"Wybitny samorządowiec i przyzwoity człowiek, któremu się przytrafił niefortunny żart. Każdy kto zna Michała wie, że ostatnią rzeczą jaką można o nim powiedzieć to to, że jest rasistą" - oceniła na Twitterze kataryna.

"Kto nigdy nie powiedział na afrykańczyka »murzyn« niechaj pierwszy rzuci kamień.... niedobrze się robi od tych wszystkich komentarzy »mądrych,elokwentnych i tolerancyjnych» osób. piękne zdjęcie a tyle jadu....nie macie co ludzie robić ???" - napisał pod postem polityka jeden z internautów. 

 

"Wiceprezydencie, Nie masz szacunku do ludzi a tym bardziej do dzieci. To jest chore myślenie. Chyba ktoś Panu zrobił pranie mózgu" - ocenił inny użytkownik Facebooka. 

 

"Żenujący, rasistowski żart. Takie myślenie jest chore i tylko pokazuje jak bardzo jest Pan niedouczony i nieodpowiedni na takie stanowisko" - zauważyła internautka. 

msl/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie